Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jeżeli mieszkasz we Wrocławiu, bądź pobliżu i chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat historii miasta - warto zaczerpnąć odrobiny wiadomości na temat instytucji, jaką jest Szkoła Żydowska

Posted on 13/08/2018 7:17am

Wrocław, to niejedno z większych i najcudowniejszych miejsc w Polsce. Rozpoznawalne jest z dużej ilości zabytków i zadziwiających punktów, a architektura i działalności ściągają w całym roku sporą liczbę zwiedzających. W nadchodzącym roku 2016 - Wrocław będzie spełniać rolę Europejskiej stolicy kultury, co wiąże się z wesołymi realizacjami i szeregiem okoliczności i imprez. Każdy standardowy obywatel Polski powinien odwiedzać to miejsce.


ratusz we wrocławiu
Source: www.morguefile.com
Ponadto - Wrocław jest uwielbiany przez społeczeństwo studentckie. Prestiż uczelni ponadlicealnych i ciekawe oferty edukacyjne sprowadzają chętnych ludzi. Jeśli od niedawna zostałeś lokatorem Wrocławia, albo w najbliższym momencie planujesz przeprowadzkę - warto poznawać rozległą i interesującą dziejowość tej miejskości. Warto się zorientować, że ta mieścina, to nie wyłącznie wspaniały punkt rynkowy, Ostrów Tumski i parę zabytkowych budynków architektonicznych i muzeum. To nade wszystko ośrodek, które posiada obfitą tradycję i z którymi związane są częste wydarzenia z historii.

Dużo jest tych miejsc, do jakich należy docierać, szukać charakterystycznych placówek, czy dokładnie przeczytać karty dziejów. Niejedynym z tych miejsc, o jakich, mało wiemy i z pewnością nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromną wartość zawiera jest Szkoła (czytaj w serwisie) Żydowska we Wrocławiu - kliknij w link. Mijamy ją wielokrotnie, gdyż znajduje się niedaleko dworca autobusowego i kolejowego. Na pierwsze wrażenie - nie odróżnia się niczym szczególnym od innych szkół powszednich, czy średnich.


szkoła
Author: Urban Explorer Hamburg
Source: http://www.flickr.com
Jak wiadomo jednak znawcom historii - to zabytkowe centrum, ustanowione jest nazwą Szkoła (Technikum fryzjerskie Warszawa) dialogu - , ponieważ przez wiele lat skupiła w sobie dzieci rasy żydowskiej. Jej tradycja dosięga wojennych czasów. Dużo istotnych osobowości walczyło o jej funkcjonowanie i o możliwość uczęszczania dzieci żydowskiego pochodzenia oraz ich edukacji. Powinno się w wolnym czasie poznać historię Szkoły żydowskiej i zwiedzać to bogate informacji miejsce. Poszukujmy takich zakątków we Wrocławiu.

Tags: szkoły, kultura, gimnazjum