Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jeżeli posiadasz dziecko w przedszkolu, bądź rozpoczynasz pracę w placówce oświatowej – warto dowiedzieć się o najistotniejszej okoliczności w roku – spotkaniem ze św. Mikołajem.

Posted on 23/06/2020 8:01am

Kiedy nadchodzi okres świąt, w całym kraju zaczyna się obfity i intensywny czas przygotowywania, tworzy się specyficzny nastrój. W miejscach edukacji, a nade wszystko w przedszkolach – przeważnie zaplanowane zostaje sławne spotkanie ze świętym Mikołajem.

Święty Mikołaj
Author: Public Information Office
Source: http://www.flickr.com
Mikołaj w przedszkolu to istotne zdarzenie, równocześnie dla podopiecznych, wychowawców, a przede wszystkim rodziców. To znakomita sposobność ku temu, aby przy szybkim tempie bycia, nadmiaru pracy i braku czasu, spędzić zimowe popołudnie razem, oglądając swoje pociechy. Do paroletnich przedszkolaków, spotkanie ze świętym Mikołajem, to ogromne zdarzenie. Przynajmniej parę tygodni wcześniej, dzieci przyuczają się śpiewania kolędowania, recytowania wierszy. Wszystko po to, żeby w stosownym momencie pokazać się przed zaangażowanymi gośćmi, rodziną.Mikołaj w przedszkolu -więcej na - aranżowany jest przeważnie parę dni przed świętami, w ten sposób żeby pokazy dzieci i klimatyczny czas nie nakładał się z czasochłonnymi przygotowaniami. Organizatorzy zawsze rozplanowują siedzenia, tzw. publikę, pyszny poczęstunek i ciepłe napoje. Zatroszczą się o nastrój i odpowiednie dekoracje. Wielokrotnie spotkanie ze św. Mikołajem to doskonała okoliczność do wyeksponowania prac artystycznych dzieci lub ich osiągnięć w przedszkolu. Z tego powodu często wytwarza się świąteczne sprzedaże, wystawy prac i inne - polecana firma.

Gorąco namawiamy do zgłębienia większej ilości tekstów na poruszany temat. Jeżeli Cię on interesuje, to zobacz witrynę (http://www.scootive.pl/hulajnoga-czesci/142-widelce), na której opublikowane są uzupełniające teksty.

Oddaje to zdecydowanie następny powód do dumy dla kochających rodzicieli. Centralnym momentem tego zgromadzenia jest przybycie Mikołaja, który wywołuje kolejno dzieci daje im podarunki. Maluchy przy pierwszym wrażeniu przeważnie lękają się Pana w purpurowym kostiumie, lecz finalnie wspólnie są szczęśliwe z podarunków. Całość zwykle zakańcza się złożeniem życzeń, podzieleniem się opłatkami. Życzenia i wspólne śpiewanie kreują świąteczny i cieply klimat. Powinno się, będąc opiekunem lub ehsbiznespartner mamą i tatą wziąć udział w organizowanym Mikołaju w przedszkolu.

Tags: Święta, życzenia, mama, Bożego Narodzenia, goście, rodzic, picie