Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jeżeli Twoim życiem włada ciągły stres, pragniesz bez większego wysiłku przemienić własne życie - warto poznać skuteczne metody na relaks i efektowny wypoczynek.

Posted on 26/08/2017 9:59am

Dojrzali obywatele, idący z tempem ówczesnego wieku, wielokrotnie popadną w rutynę i już w młodym okresie tracą piękno egzystencji. Rezygnują z własnych marzeń i zainteresowań na rzecz kariery zawodowej, czy nieustającą pogonią za pieniędzmi. Rzeczywistość staje się coraz mniej barwna, a bardziej przytłaczająca i smutna. Nie mamy czasu dla najbliższych, przyjaciół i na najmniejsze rozrywki. Popadamy w wciąż poszerzający się strach przed przyszłymi latami i jesteśmy nadpobudliwi i przemęczeni.


książki
Author: Martin Pulaski
Source: http://www.flickr.com
Kobiety muszą jednocześnie spełniać sporo znacznych ról jako perfekcyjne matki, żony, pracownice, Panie domu itp. Panowie czują ogromną presję i potrzebę obfitości i podnoszenia warunków życia dla własnej familii. Jeżeli poczujesz, że nie potrafisz cieszyć się dniem, a życiowość została pernamentną męczarnią - należy zastanawiać: Jak zmienić swoje życie? (zobacz: propozycję na tej stronie). Gdy znudzisz się rutynowymi czynnościami i biernością dnia, tygodnia, a stresowość osiągnie maximum - warto w pierwszej kolejności zdawać sobie sprawę z faktu, że nie jesteśmy wyróżnioną osobą, jaka zmierza się ze szarą realnością. Dorosłość, to nie wyłącznie powodzenie, sukces i zabawa. To ciężka praca nad tym, aby bez przerwy zagwarantować sobie dogodny byt. Powinno się wobec tego co jakiś okres czasu, chociaż na chwilę zatrzymać się, zastanawiać nad sobą, emocjami i nad tym, czy bywam zadowolony i potrafię radować się wszystkim, co mnie spotyka. Dobrym, a zarazem najprostszym pomysłem na skuteczną regenerację, jest dzień wolny od którychkolwiek zajęć. Dobrze wtedy, w zależności od chęci nie zrobić nic, bądź uczynić coś całkiem odmiennego od rutynowych zadań. Możemy wtedy zastosować kilka rezolutnych sposobów na poprawę samopoczucia. Niejednym z nich będzie muzyka relaksacyjna. Nawet kilka chwil ze słuchawkami w uszach sprawi, iż poczujesz się lepiej - nawet pomocna strona, warto zajrzeć. Pokrewną ideą zostanie czytanie czasopism. Jeśli wybierzesz ukochane przeboje i sięgasz po upragnioną lekturę - masz możliwość choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości.

muzyka relaksacyjna
Author: Martin Fisch
Source: http://www.flickr.com
Dużo wytchnienia oddaje również ruch i przebywanie na świeżym powietrzu. Regeneracja przeważnie nie jest efektowna, kiedy nie zamienisz, chociaż na chwilę punktu stałego pobytu. Długi spacer, najlepiej w miejscach oddalonych od miejskiego gwaru, korzystnie wpływa na organizm i umysł. Człowiek zaczyna całkowicie inaczej myśleć, wtedy zazwyczaj podejmie istotne, a nawet życiowe decyzje powiązane ze zmianą dotychczasowego życia. Korzystnie, wybierać na przechadzkę punkty, podobne jak parki, las, pole itp. Trzeba w dorosłym życiu dbać o relaks i odpoczynek.

Tags: odpoczynek, radość, relaksacja, presja