Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jeżeli zależy Ci na swojej działalności gospodarczej, powinieneś stworzyć w niej dział HR

Posted on 04/03/2020 8:01am

W teraźniejszym świecie, jakkolwiek mocno stawia się na nowe technologie, to właśnie ludzie wciąż są jednym z najcenniejszych zasobów każdej firmy. Chociaż roboty potrafią coraz więcej, kategorycznie są prace, przy których człowieka po prostu nie da się zastąpić żadnym programem – jeżeli natomiast się próbuje, niejednokrotnie okazuje się, ze maszyny popełniają błędy, których nie da się wyeliminować bez pomocy człowieka. Z tego właśnie względu w dużych firmach międzynarodowych wielką karierę robi obecnie zarządzanie zasobami ludzkimi – prezesi tych firm świetnie zdają sobie sprawę z faktu, jak mocno ważne jest odpowiednie zarządzanie podległymi im ludźmi, dlatego dużo przedsiębiorstwa zatrudnia teraz do pracy osoby, które zajmują się zarządzaniem zasobami ludzkimi.


program
Author: Synology
Source: Synology
Wbrew stereotypowej opinii zadanie takich pracowników nie polega wyłącznie na zarządzaniu kadrami w zwykłym rozumieniu tego słowa – oczywiście pracownicy zajmujący się hr consulting poznań przede wszystkim organizują rozmowy rekrutacyjne do pracy na konkretne stanowiska w zakładzie, jednakże zdecydowanie nie jest to ich jedyne zadanie.

Jeśli nowy pracownik zostanie zatrudniony, wówczas zadanie działu HR polega na szybkim wdrożeniu go do pracy – nie da się ukryć, że nowi pracownicy często mają różne trudności z zaadaptowaniem się w nowej rzeczywistości oraz zgraniem się z osobami, które już wcześniej tam pracowały.


System zarządzania zasobami ludzkimi zaś zajmuje się integrowaniem starych i nowych pracowników.

Czy omawiane tematy Cię absorbują? Ochoczo więc kliknij tu - ta użyteczna propozycja (http://tuv.com/poland/pl/certyfikacja-systemu-zarz%C4%85dzania-bezpiecze%C5%84stwem-informacji-na-zgodno%C5%9B%C4%87-z-norm%C4%85-iso-27001.html) zapewne również bardzo Cię zainteresuje!

Na dodatek dział zarządzania zasobami ludzkimi w swoje działania ma wpisane wszelakiego rodzaju zwiększanie kwalifikacji zawodowych pracowników – kiedy w firmie organizowane jest jakieś szkolenie, wówczas na pewno stoi za tym właśnie dział HR. To jego pracownicy typują pracowników
200
Author: Erik (HASH) Hersman
Source: http://www.flickr.com
przedsiębiorstwa, którzy mają brać udział w szkoleniach.

Do działań działu HR należy również dokonywanie okresowych ocen innych pracowników oraz przyznawanie im nagród za wybitne osiągnięcia. Jeśli jesteś prezesem jakiejś firm, wówczas bez wątpliwości powinieneś pomyśleć o otworzeniu działu HR. Dzięki zaangażowaniu do tego działu odpowiednich osób niewątpliwie będziesz w stanie o wiele łatwiej zarządzać całą firmą, a to w niedługim czasie powinno przełożyć się na znaczące zwiększenie efektywności pracy konkretnych pracowników oraz efekty przez nich osiągane, co jednocześnie przyczyni się do rozwoju Twojej firmy.

Tags: praca, szkolenia, Zarządzanie, firma