Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Język polski - informacje ogólne

Posted on 14/05/2019 12:02pm

Polski jest językiem indoeuropejskim jak też przynależy do słowiańskiej grupy językowej. Można poczynić dalszego rozróżnienia, dzieląc języki słowiańskie na południowosłowiańskie (języki bałkańskie), wschodniosłowiańskie (rosyjski oraz białoruski) jak też zachodniosłowiańskie (polski, słowacki).


Słowacy i Polacy rozumieją się bez żadnych komplikacji, z kolei Czesi i Polacy rozumieją się po wypiciu paru piwek.


kursy polskiego warszawa
Author: U.S. Army Corps of Engineers
Source: http://www.flickr.com


Języki południowosłowiańskie a także wschodniosłowiańskie nie są już takie bliskie – Polak, który w życiu nie uczył się języka rosyjskiego, może pojmować poszczególne terminy a czasami nawet całe zdania w telewizji, lecz nie będzie mógł usiąść i porozmawiać z Rosjaninem o życiu. Oczywiście znajomość jednego słowiańskiego języka sprawia, że o wiele łatwiej jest się uczyć kolejnego. Terminy często czerpią od tego samego prasłowa, struktury słowiańskich języków są porównywalne a także reguły gramatyczne mają mnóstwo wspólnego. Pod względem wymowy różnią się one znacznie od siebie, jednakże jeżeli ktoś uczył się języka rosyjskiego, nie musi się obawiać lekcji polskiego. Kursy polskiego Warszawa odsyłam tutaj są dziś coraz to częściej organizowane.


Książka „Aby żadne dziecko nie pozostało w tyle”
Author: Wolters Kluwer Polska
Source: Wolters Kluwer Polska
Duńczyk, potrafiąc język angielski i może mówiąc trochę po niemiecku bądź francusku, praktycznie rzecz biorąc, nic nie będzie rozumiał, gdy po raz pierwszy odwiedza Polskę.

Przejdź do serwisu twórcy (http://podologmarcinkowska.pl/), jeśli zainteresowały Cię wiadomości zawarte w naszym poście. Tam znajdziesz znacznie więcej detali.

Licząc 38 milionów Polaków w Polsce a także 4-22 mln użytkowników spoza Polski, język polski (www.kursyjezykapolskiego.pl) to jeden z wielkich języków globu. Przed drugą wojną ogólnoświatową był cały szereg polskich narzeczy więc na podłożu języka można było bez problemu zidentyfikować pochodzenie osób.


Gwary były wykorzystywane regionalnie, jednakże też w obrębie jednego grodu, na przykład stolica Polski miała przeróżne gwary dzielnicowe. Jeżeli idzie o Polski dla obcokrajowców Warszawa, coraz większa ilość uczelni aranżuje takie szkolenia.

Tags: oczy, Rosja, szkolenia, język, angielski