Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Język Szekspira jawi się jako być albo nie być, czyli dzisiaj trzeba go znać. Jak najbardziej porządnie się go nauczyć?

Posted on 11/07/2018 3:53pm

Posługiwanie się językiem angielskim to aktualnie coś normalnego. Z pewnością tak to się prezentuje w wielu miejscach. Język angielski powszechny jest w biznesie, polityce i sporcie, spotykany jest wszędzie i faktycznie ciężko od niego uciec.
Nauka
Author: jessica mullen
Source: http://www.flickr.com
W niektórych miejscach to takie zwyczajne, jak mówienie w naszym rodzimym języku. Nie ma co się dziwić. Angielski to język międzynarodowy, więc wszystkie materiały, publikacje książkowe, wiadomości, wszystkie najbardziej istotne informacje są w języku Szekspira. Nic z tym nie zrobimy, bo tak jest urządzony świat. Pomimo to, być może kiedyś inny język będzie dominujący, przykładowo język chiński, wtedy na pewno będziemy z utęsknieniem wspominać jaki to nieskomplikowany był ten język angielski.Nim jednakowoż przyjdzie taki dzień na pewno jeszcze minie wiele czasu, więc oczywista jest sytuacja, iż to angielski (zobacz kurs języka angielskiego) jest najistotniejszym językiem na świecie. Zawsze zresztą tak było, iż istniał jakiś najważniejszy obcy język, którym wszyscy się posługiwali. Kiedyś był to język łaciński, później francuski (idź tutaj), obecnie jest to język angielski. Choć coraz większa ilość ludzi zapewnia, że zna język angielski, to jednakowoż, nie prezentuje się to tak obiecująco. Nam Polakom wcale nie jest tak prosto się uczyć tego języka jak przykładowo Niemcom. Po prostu to inna grupa językowa, więc należy przełamać sporo barier, a co najbardziej dojmujące – trudno nam mówić po angielsku z dobrym akcentem. To właściwie, nie jest tak niezwykle istotne, gdyż liczy się komunikacja.
Szkoła
Author: sunriseOdyssey
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób mówi swoim akcentem, ale jeśli jest on zrozumiały, to nie ma problemu. Wiele osób chce albo powinno zacząć się uczyć tego języka. Jak to zrobić? Istnieje rzeczywiście sporo możliwości - niezwykle dobrze sprawdzają się oferowane na portalu kursy audio cd do języka angielskiego dla początkujących. Dzięki nim możemy się osłuchać w tym języku. Możemy usłyszeć, jak wymawia się wiele słów.


Bardzo pomocne są również konwersacje, najkorzystniej z native speakerem. Czy warto pójść na kurs? Na pewno warto, jednakże musimy odpowiedzieć sobie na wątpliwości, czy faktycznie mamy na to czas i pieniądze. Wiele osób z sukcesami uczy się samemu w domu, lecz trzeba do tego dużo samodyscypliny i regularności. Jeśli jednakże zdecydujemy się na kurs to dobrze pójść na lekcję próbną, by zobaczyć, czy faktycznie wszystko nam pasuje. Jednocześnie koniecznie trzeba się uczyć słówek, wtedy będziemy mieli większy zasób słownictwa.

Tags: rozmowy, materiały edukacyjne