Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Już niedługo będziemy musieli rozliczyć pity, dowiedz się, z jakich wygodnych rozwiązań można skorzystać

Posted on 21/06/2018 9:28pm

Polscy podatnicy są zobligowani do corocznego deklarowania swego przychodu oraz rozliczenia podatków. To naprawdę gorący okres w Urzędach Skarbowych, gdzie tworzą się wieloosobowe kolejki, petenci dostarczają własne formularze oraz próbują załatwić kwestie związane z dopłatami podatkowymi lub oczekiwaniem na zwrot. W momencie, jeżeli chce się, żeby wszystkie czynności związane z rozliczeniem podatkowym przebiegały niekłopotliwie i szybko, należy się do tego jak najlepiej przygotować.


rozliczenie
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Zdecyduj: sam czy z biurem rachunkowym?

Na podstawie danych zawartych w formularzu pit-11, który podatnicy dostają od swych pracodawców, później muszą stworzyć deklarację roczną oraz przedłożyć ją w Urzędzie Skarbowym, gdzie przynależą. Pit roczny można powierzyć specjalistom z biura rachunkowego, którzy bez wątpienia wykonają to szybko oraz rzetelnie, jednakże taka usługa łączy się z określonymi kosztami. Wiele osób poszukuje także znajomych, którzy dobrze orientują się w kwestiach podatkowych oraz drukach - pity - https://www.pitax.pl/wniosek-o-rozliczenie-pit-przez-urzad-skarbowy/ - 2016. Tymczasem rozliczenie pit 2016 online okaże się bardzo łatwe oraz bez problemu można wykonać je samodzielnie.


Najpierw poszukaj programu

Przy rozliczeniu pita nieodzowny będzie komfortowy i nieskomplikowany w obsłudze program do rozliczeń podatkowych. Podobne aplikacje znajdziemy w sieci, na stronach poświęconych podatkom, a od czasu do czasu również na płytach dodawanych do codziennej prasy. Jeśli pragniemy szybko oraz bezproblemowo rozliczyć pit 2016 program powinien być nieskomplikowany oraz
rozliczenie
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
pewny. Wybierając aplikację warto podeprzeć się opiniami innych podatników, należy też sprawdzić, które deklaracje obsługuje dana aplikacja - .


Online znaczy przez internet

Coraz więcej ludzi decyduje się przesłać swoje rozliczenie drogą elektroniczną, czyli inaczej mówiąc online. Rozliczenie pitów online bywa komfortowe i pomaga znacząco oszczędzić czas. Nie trzeba zwalniać się z pracy, żeby dostarczyć formularz do siedziby urzędu, nie ma potrzeby wysyłać go pocztą oraz ponosić nadprogramowych kosztów, wszystko można załatwić kilkoma kliknięciami myszką. Rozliczenia podatków nie można odkładać na ostatni moment, im szybciej to zrobimy, tym szybciej spełnimy spoczywający na nas obowiązek, a jeśli deklaracja wykaże zwrot podatku - też szybciej możemy cieszyć się pieniędzmi.

Tags: rozliczenie, formularz, deklaracja