Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Kierunki, które opłaca się studiować

Posted on 09/04/2019 9:57am

Obecny rynek pracy tak gwałtownie się zmienia, że te profesje, na które jeszcze kilka lat temu istniał popyt, w dniu dzisiejszym nie spotykają się z zainteresowaniem. Jedne odchodzą w zapomnienie, inne dynamicznie ewoluują, pojawiają się nowe. Jakie profesje mają w tej chwili największe zapotrzebowanie? Jaki wybrać kierunek studiów aby rysowały się przed nami lepsze perspektywy zawodowe? W którym kierunku się przekwalifikować?

turystyka
Author: Republic of Korea
Source: http://www.flickr.com
To najczęściej zadawane pytania przez osoby poszukujące pracy, zamierzające przekształcić swoje kwalifikacje czy też młodzież zamierzającą zdobywać wiedzę. Wymienić tu należy dwa kierunki, które rysują przed studentami dobre perspektywy zawodowe: turystyka i rekreacja oraz informatyka - https://www.wsiz.wroc.pl/informatyka-magisterska/ studia. W odniesieniu, w rodzaju prawa czy budownictwa, studiowanie na turystyce i rekreacji wydaje się być łatwe i przyjemne. Dodatkowo atrakcyjne, bo mające związek z podróżami. Niewielu kandydatów myśli wtedy wtedy o takich przedmiotach jak fizjologia człowieka, ekonomia czy historia architektury i sztuki, które są na liście przedmiotów. Nie wszyscy też mają świadomość, iż dobrze wykształcony specjalista w tej dziedzinie mówi biegle co najmniej jednym, nie licząc angielskiego, językiem obcym. Absolwent kierunku turystyka i rekreacja (dla przykładu: ) jest przygotowany do podjęcia pracy np. w biurach podróży, hotelach, jako coaching w rekreacji.informatyka
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Dalszą dziedziną jest informatyka, która ani na moment nie staje w miejscu. Ogólnodostępny obecnie środek masowego przekazu wprowadza nowoczesne technologie z miesiąca na miesiąc, a nawet, z tygodnia na tydzień. Profesje związane z internetem i technologiami informatycznymi są to najszybciej rozwijające się dziedziny, bez których ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie większości zakładów racy. W obszarze tym kształtują się nowe zawody oraz specjalności. Nie należy zapominać, że pensje pracowników IT są nadal jednymi z najwyższych na rynku pracy.

Tags: Absolwent, praca, podróże, kierunek