Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Kierunki medyczne, które teraz cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród absolwentów liceów

Posted on 21/06/2018 4:51pm

Pomaganie innym staje się sporym wyzwaniem, które nie każdy będzie w stanie wziąć na swoje barki. Jak sama nazwa wskazuje, wszyscy pracujący pod szyldem Eskulapa określają siebie terminem pracownika służby zdrowia. A to już oznacza, że trzeba wielu wyrzeczeń, żeby pracować w tej profesji. Przyjrzyjmy się bliżej kierunkom studiów, które edukują przyszłym lekarzom, pielęgniarkom i masażystom.


fizjoterapia
Author: Shama Kern
Source: http://www.flickr.com
Na pierwszym miejscu winniśmy wymienić kierunek lekarski. To tutaj przyszli adepci sztuki medycznej poznają tajniki swojej profesji. Zresztą to nie tylko zawód, lecz przede wszystkim misja i potężna odpowiedzialność za życie pacjentów. A równie istotne są kompetencje społeczne, a przydają się one zwłaszcza wtedy, gdy trzeba przekazać swojemu podopiecznemu mało pozytywną informację. O ile doktor zajmuje się leczeniem, o tyle fizjoterapeuta stawia na nogi rekonwalescentów. Kierunek fizjoterapia staje się również przeznaczony dla absolwentów, których cechuje empatia. Powinni też wykazać się sporą cierpliwością i przychylnością, bo praca głównie z osobami po pięćdziesiątce nie zawsze jest przyjemnością.

Należy pamiętać o tym, że ta profesja wymaga od pracownika siły fizycznej - ośmiogodzinne wykonywanie masaży czy pomaganie osobom schorowanym w ćwiczeniach sprawi, że fizjoterapeuta po powrocie do domu będzie wyczerpany. Z tej też przyczyny wspomniany kierunek studiów magisterskich nie bywa rekomendowany nastolatkom posiadającym kłopoty zdrowotne. Kierunek fizjoterapia, określany inaczej przyrodolecznictwem, obejmuje również inne dziedziny medycyny niż tylko tradycyjnie rozumiana rehabilitacja ruchowa. Wraz z rozwojem technologii poszerzył się też zakres potencjalnych zabiegów. W tym miejscu jesteśmy w stanie wymienić leczenie światłem lub ultradźwiękami.


zajęcia na studiach
Author: Takver
Source: http://www.flickr.com
Stawianie na nowoczesne rozwiązania wcale nie dyskryminuje metod znanych przynajmniej od 100 lat. Rzecz tutaj o prozdrowotnych właściwościach leczniczych wód wysoko zmineralizowanych. Dobroczynny wpływ na zdrowie ma nie tylko ich spożywanie, ale również kąpiele. W końcu znane od wieków miejscowości uzdrowiskowe nadal przyciągają rzesze kuracjuszy. Świetnie wiemy o tym, że nie każdy będzie w stanie podjąć naukę na kierunkach związanych z medycyną. Po pierwsze, należy interesować się naukami ścisłymi, czyli na przykład fizyką oraz biologią. A późnej zdać celująco egzamin dojrzałości i nastawić się na wymagającą dużych poświęceń naukę.

Tags: nauka, praca, Leczenie