Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Kilka istotnych informacji dla rodziców którzy chcą zapisać swoje dziecko do przedszkola, opis procedury składania wniosków

Posted on 07/02/2022 7:14am

Przedszkola pełnią niezwykle istotną rolę wychowawczą, lecz również dzięki nim wiele mam może wrócić z powrotem do pracy zawodowej. Do przedszkola mogą uczęszczać maluchy w wieku między 3 a 6 lat, chociaż w niektórych przypadkach będzie szansa na przyjęcie dziecka młodszego o pół roku. O ile rzecz jasna znajdą się jakieś wolne miejsca, bo niestety z tym jest niekiedy kiepsko. Żeby zapisać swoje dziecko do przedszkola samorządowego należy spełnić szereg warunków, a i tak nie ma żadnej gwarancji że się dostanie miejsce.

dziecko na huśtawce
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Przeważnie rekrutacja do przedszkola wrocław 2016 na kolejny rok rozpoczyna się w marcu i trwa około trzech tygodni (więcej w bajkowej przystani). Rodzice zapisujący swoje dziecko pierwszy raz muszą wypełnić kartę zgłoszeniową i złożyć ją w odpowiednim terminie. Kolejność zgłoszeń znaczenia nie ma, ważne jest tylko żeby nie przekroczyć terminu składania wniosków. W ustalony czasie pojawia się lista przyjętych dzieci, a rodzice otrzymują trochę czasu na to, żeby potwierdzić chęci zostawienia dziecka w placówce.

Masz ochotę zgłębić omawianą sprawę nieco bardziej? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik oraz przeczytaj więcej w tym tekście, który też omawia taką problematykę!

Jeżeli nie zrobią tego lub zrezygnują, to na wolne miejsca odbywa się ponowny nabór z listy rezerwowej.

Doskonale by było, jeżeli do przedszkoli dostałyby się wszystkie dzieci, lecz w praktyce tak dobrze nie będzie. Decyzja o przyznaniu miejsca zależy od kilku czynników i niestety wielu rodziców nie ma możliwości na posłanie dziecka do przedszkola lub musi z nim daleko dojeżdżać. Obecnie w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci mające sześć lat, które odbywają przedszkolne przygotowanie, a później dzieci osób wychowujących je samotnie.Kolejne kryteria ustalane są przez każdą gminę niezależnie, jeżeli liczba miejsc jest mniejsza niż zainteresowanych dzieci pewna ich część przenoszona jest na rezerwową listę. Jeżeli komuś nie uda się zapisać swojej pociechy do przedszkola państwowego, to alternatywą może być w takim przypadku przedszkole niepubliczne wrocław . W przypadku takich placówek liczyć się trzeba z większymi opłatami, jednak z reguły nie ma problemów z miejscem i w wielu przypadkach też można liczyć na dużo lepszą opiekę.

Tags: dziecko, dzieci, przedszkola