Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Klocki lego są znakomitym pomysłem na prezent świąteczny - dzięki takiego typu klockom nasze dzieci mogą się rozwijać świetnie się bawiąc

Posted on 09/05/2022 8:40am

Lego od wielu lat należą do jednych z najbardziej popularnych zabawek. Praktycznie każde dziecko lubi bawić się klockami, kreować gospodarstwa i miasta, tworzyć nowe pojazdy i budynki. Klocki lego mają możliwość rozwijania wyobraźni dziecka przez sporą liczbę kombinacji ich wzajemnego łączenia. Innym tego przykładem jest fakt, że nierzadko dzieci kombinują coś swojego podczas składania klocków, a poza tym nierzadko mają już jakiś zarys projektu w myślach zanim jeszcze zaczną budowę.


lego
Author: Gianni Bassini
Source: http://www.flickr.com
Ten rodzaj podejścia do składania klocków lego niesie za sobą jeszcze jeden fakt - klocki lego posiadają pozytywny wpływ na rozwój pomysłowości dziecka oraz jego twórczego myślenia i planowania. Jest również kolejnycałkiem istotny plus budowania z klocków lego, mianowicie zwiększenie zdolności manualnych dziecka. Za pomocą klocków lego mamy możliwość zatroszczenia się o to, aby nasze dziecko rozwijało swoją motorykę już w bardzo młodym wieku. Tego typu dobre strony zabawy klockami lego sprawiają, że klocki lego stają się świetnym pomysłem na prezent.


Zbliża się Mikołaj strój św mikołaja i można zastanowić się, czy tego typu prezent nie będzie lepszy niż przykładowo kolejna gra komputerowa. Oczywiście klocki lego mają wiele serii, jedne przeznaczone są dla chłopców fascynujących się samochodami i maszynami a inne stworzone są dla dzieci, które interesują się robotami, jak w przypadku klocków hero factory. Istnieją również klocki lego dla dziewczynek.
lego
Author: Gianni Bassini
Source: http://www.flickr.com
Klocki lego hero factory z kolei są ostatnimi czasy dość popularne i dzieci bardzo je lubią. Seria hero factory na pewno może się okazać świetnym pomysłem na prezent na Mikołaja. Seria ta tworzy klocki w rodzaju robotów - postaci jednej ze znanych bajek.

Znajdziemy większa liczba serii takiego typu, gdzie świat wykreowany przez lego realizuje świat znany z popularnych bajek. Możemy dostosować różnorodnej tematyki do zainteresowań dziecka. Jedynym minusem klocków lego jest to, że nie należą one do najtańszych zabawek i musimy liczyć się dużymi kosztami, gdy pragniemy je naszemu dziecku podarować, jednak czasami tego typu prezent dla dziecka bez wątpienia przyniesie mu sporo radości.

Tags: klocki, dzieci, zabawy, prezent, LEGO, Klocki Lego, Dzieciaki, hero factory