Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Komunikacja społeczna – czyli kiedy humaniści mogą odnaleźć się na nowoczesnym rynku zatrudnienia

Posted on 17/08/2015 12:03pm

Rynek pracy jest aktualnie dość dynamiczny, dlatego jednocześnie zmienia się także oferta edukacyjna. Dziś kierunki oblegane jeszcze 10 lat temu nie znajdują już większego zapotrzebowania na rynku. Rynek wymaga przygotowania młodych ludzi do całkowicie innych stanowisk pracy biorąc pod uwagę zmieniające się procesy zarządzania w przedsiębiorstwach i nowoczesne strategie, które wymagają innowacyjnego podejścia do wykonywanych zadań. Jakie kierunki studiów warto więc brać dzisiaj pod uwagę? Czy humanista ma możliwość odnaleźć się na dzisiejszym rynku pracy?

absolwenci
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Powszechnie istnieje przekonanie, że największe zapotrzebowanie istnieje w przypadku branż inżynieryjnych oraz w branży IT. Nie oznacza to jednak, że humaniści pozostają w tyle jeśli chodzi o rynkowe zapotrzebowanie. I w tym obszarze potrzebni są fachowcy, ale faktycznie wyspecjalizowani oraz tacy, których wiedza ma praktyczne przełożenie na zwiększenie efektywności i wydajności w firmie, czy różnego rodzaju instytucjach publicznych. Za przykład może służyć komunikacja społeczna. Zazwyczaj wiąże się ona z dziennikarstwem czy PR. W tym przypadku chodzi w szczególności o budowanie korzystnego wizerunku przedsiębiorstwa oraz długofalowych relacji z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Nie od dziś wiadomo, że umiejętność komunikacji, perswazji czy negocjacji może mieć istotny wpływ na wizerunek podmiotu i wzmocnić jego pozycję na rynku. Sztuka umiejętnego komunikowania się z innymi, przedstawiania swoich opinii oraz interpretowania danych to wręcz podstawa do tego, by móc właściwie kontrolować działania. Dlatego studia związane z komunikacją społeczną zyskują uznanie i mogą realnie zwiększyć szanse młodego człowieka na znalezienie satysfakcjonującej pracy - więcej o komunikacji społecznej.rozmowa kwalifikacyjna
Innym godnym uwagi kierunkiem jest grafika komputerowa. Studia w tym zakresie dają szansę na znalezienie pracy w wielu przedsiębiorstwach, szczególnie tych nastawionych na promocję i nowoczesny marketing internetowy. Bez wsparcia ze strony grafika komputerowego nie powstanie żadna sensowna strona www, żadna ciekawa ulotka czy inne narzędzie do promocji. Osoby, które mają zmysł artystyczny i ukończyły np. malarstwo czy fotografikę, powinny zainteresować się rozwojem w kierunku grafiki komputerowej, bowiem to pomoże im na pewno znaleźć zatrudnienie - Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii.

Tags: praca, branża, talent, posada