Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Kosmetologia jest głównie wiedzą o zdrowiu i pielęgnacji urody

Posted on 29/08/2018 3:56pm

Kosmetologia jest jedną z specjalizacji medycyny. Najważniejszym spektrum jej działalności jest skóra, włosy, paznokcie. Ta dyscyplina nauki jest mocno powiązana z dermatologią.


zabawki niemowlaka
Author: Raoul Snyman
Source: http://www.flickr.com


Obejmuje bowiem kosmetykę skóry chorobowo zmienionej i skóry pozbawionej defektów.


Oprócz wiedzy praktycznej, kosmetologia obejmuje też szeroką wiedzę z teorii. Mądrość jaką poznają studenci jest z dziedziny chemii kosmetycznej, elementów i surowców wykorzystywanych do produkcji kosmetyków. Jest dziedziną która rozwija się z każdym rokiem mocniej. Z pełnym przekonaniem można stwierdzić, iż właśnie teraz nastąpił największy ekspansję kosmetologii. Stąd też zapotrzebowanie na znakomicie wykształconych fachowców. Coraz więcej uczelni wprowadza taki kierunek studiów. Powstają także kolejne akademie o podobnym profilu. Kierunek kosmetologia jest obecnie bardziej popularna niż większość wydziałów, które do niedawna były niezwykle oblegane przez zdających na studia. Kosmetolog jest to osoba która ukończyła uczelnię wyższą. Studia takie trwają do 3, 5 roku, w zależności od metody nauki i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Studenci najbardziej poszukujący wiedzy, poszerzają swoje wykształcenie o tytuł magistra kształcąc się na kierunkach blisko powiązanych z kosmetologią - kosmetologia - kierunek.
Chyba największym atutem przy wybieraniu tego kierunku studiów jest jego aktualność i popularność na rynku zatrudnienia. Co potwierdzają sami studenci. Studia te zapewniają zdobycie praktycznej wiedzy o recepturze i działaniu kosmetyków.


Abiturienci wydziału umieją samodzielnie wykonać dany zabieg. Oczywiście jest to kierunek ekspensywny, przyszłościowy, popularny, daje perspektywy pracy w wielu przedsiębiorstwach kosmetycznych lub na otworzenie prywatnego salonu

Tags: rozwój, wykształcenie, metody