Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Książka od wielu setek lat towarzyszy ludziom

Posted on 18/08/2022 9:21am

Literatura od wieków jest obecna z ludźmi jako jedna z najważniejszych rozrywek. Przed wiekami osoby umiejące pisać i czytać cieszyły się dużym szacunkiem, bo umiejętności te były bardzo elitarne i niezbyt dostępne dla wszystkich. Dopiero wymyślenie druku sprawiło, że książki trafiły pod strzechy i stały się popularne.
Nauka z komputerem
Author: Goleudy Photography
Source: http://www.flickr.com
Mogłoby się wydawać, że chyba nic nie jest w stanie powstrzymać wielkiej popularności pisanego słowa. W końcu na szeleszczące kartki papieru były przelewane najwspanialsze dzieła literatury światowej, a oprócz tego całą wiedzę, którą przez setki lat zebrała ludzkość. Książki zostały tak wszechobecnym elementem naszego życia, że wiele osób po prostu traktowało je jako normalny element wyposażenia mieszkania czy domu- ksiazka Kubus Puchatek. Książki były czytane dla przyjemności, z książek dzieci, młodzież i dorośli mogli czerpać wiadomości, z książek mogą korzystać także ludzie szukający najróżniejszych wskazówek,przepisów czy porad. W dużej części domów można było zobaczyć wiele książek, w niektórych powstawały wręcz niewielkie biblioteczki gromadzące całkiem pokaźne ich ilości.

I kiedy mogło się wydawać, że słowu drukowanemu praktycznie nic nie jest w stanie zagrozić, pojawiły się nagle komputery, a chwilę później sieć internetowa. Wywróciło to do góry nogami cały świat literatury rozrywkowej i naukowej. Okazało się nagle, że przepisy stają się zbędne, bo praktycznie wszystkie tego typu informacje bez problemów można znaleźć w internecie, dodatkowo, całkowicie za darmo.

Zaintrygował Cię niniejszy artykuł? Jeśli tak, to bez wahania przekonaj się, co się znajduje w ofercie negocjacje zakupowe szkolenie, która tyczy się podobnej problematyki.

książki
Author: ricoeurian
Source: http://www.flickr.com
Studenci i uczniowie także kupują obecnie dużo mniej książek, bo jeśli znajdowali ją zeskanowaną w sieci, to w trosce o swoje pieniądze wolą wybrać naukę z takiego źródła- przenieś mnie do źródła.Oprócz tego ludzie zaczęli dużo mniej czytać, w końcu ta prozaiczna czynność zmusza do wysiłku i uruchomienia wyobraźni, a przecież łatwiej będzie zasiąść przed ekranem telewizora i bezmyślnie patrzeć się w szybko zmieniające się obrazki. Bardzo dużo zmieniło również pojawienie się różnego rodzaju czytników. Te niewielkie elektroniczne urządzenia pokazują na ekranie przypominającym kartkę papieru treść danej książki, dzięki czemu można nosić przy sobie wiele różnych tytułów.

Tags: komputery, nauka, książki, literatura, czytniki