Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Książki, filmy na LCD - czym warto zaciekawić nastolatka?

Posted on 31/01/2019 7:56am

Moment dojrzewania to często czas, który rewolucjonizować nie tylko funkcjonowanie samego nastolatka, ale także jego bliskie środowisko. W tym okresie każdy nastolatek przeistacza się nie do poznania i nie chodzi tylko o wygląd fizyczny. Zmiany odnoszą się do zachowania, kontaktów w rodzinie i kontaktów z rówieśnikami. Istotne jest, by obie strony i rodzice i nastolatek wiedzieli, że pora na zmiany.


książki o Harrym Potterze
Author: nkzs
Source: http://www.sxc.hu
Fachowcy zgodnie twierdzą, że w tym czasie bardzo ważne jest to, aby młody człowiek odgadywał swoje predyspozycje, ale głównie upodobania. Wolny czas powinien być właściwie zaplanowany to może być aktywność fizyczna, przeżywanie muzyki, taniec, ale również czytanie książek. Specjaliści twierdzą, że czytanie ma wiele zalet. Może to być przykładowo Harry Potter i insygnia śmierci czy vademecum obsługi sprzętu komputerowego, czytanie rozszerza zasób słów.

Czy masz chęć przeczytać dodatkowe porady? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie inne wiadomości odnoszące się takiej sprawy - odnośnik jest tu.

Udowodnione jest, że nawet systematyczne czytanie czasopism poszerza nasz zasób słów. Jest to spowodowane tym, że stykamy się z różnorodnymi stylistyką wielu autorów, którzy posługują się zróżnicowanym zasobem słów. Autorzy książek prześcigają się w atrakcyjności tematyki, ale również i wątku przykładem takiego zestawienia może być dla przykładu Harry Potter i komnata tajemnic. Kolejnym plusem czynności czytania jest rozkwit wyobraźni, ponieważ czytając jesteśmy mechanicznie zmuszani do tego żeby sobie wizualizować odczytywane opisy czy rozmowy postaci. Abstrakcyjne obrazki, które pojawiają się w naszych umysłach powodują, że jesteśmy w stanie sobie coś wyobrazić zanim się to stanie. Bez względu na to czy książka to Harry Potter i insygnia śmierci czy literatura o tematyce psychologicznej jesteśmy pobudzani do rozmyślania. Jest to udowodnione naukowo, że czytając słowo pisane umożliwiamy tworzenie się nowych wiązań neuronowych w mózgu. Zwiększa się efektywność i aktywność w myśleniu. Harry Potter i komnata tajemnic, vademecum szybszego czytania czy prasa o problematyce naukowej to trening dla umysłu każdego nastolatka - popatrz na .


Innym pomysłem na rozwinięcie zainteresowań młodego człowieka są produkcje filmowe z różnych kategorii. Oczywiście najlepszym metoda może być oglądanie filmu w dobrej jakości telewizorze dla przykładu LCD. Prawie każdemu nastolatkowi fanowi kina i miłośnikowi dobrego filmu może zależeć na tym, by oglądać film nie tylko na wyjątkowym sprzęcie, ale także przy dobrym odbiorze, więc rozwiązaniem może być tuner dvb-t - przejdź do źródła.

Tags: styl, sport, środowisko, zestaw, pomysł