Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Kto wspomoże nas przy wycenie własnej nieruchomości?

Posted on 21/06/2018 4:41pm

Coraz mniejsza liczba Polaków decyduje się kupić dom. Naturalnie najważniejszą przyczyną tego stanu rzeczy jest nadal skomplikowana sytuacja ekonomiczna państwa, zatem nawet zamożni Polacy decydują się poczekać na podjęcie najlepszej dla siebie decyzji. A poza tym, banki o wiele mniej chętnie decydują się na zaufanie człowiekowi - nietrudno zauważyć większą liczbę odmów kredytów. Jak zatem żyć? Jak sprzedać własną nieruchomość? Na całe szczęście człowiek, który pozna sztuczki powiększające sprzedaż, a do tego umiejętnie podejdzie do wszelkich działań, ma możliwość bez najmniejszego problemu sprzedać swój dom.
nieruchomość na sprzedaż
Author: Mark Moz
Source: http://www.flickr.com
Być może to trochę zbyt optymistyczne twierdzenie, lecz zasadniczo sytuacja jest taka, że jeśli porządnie ogarniemy temat, pewnie nie będziemy oczekiwali na kupca przez bardzo długi czas. A naturalnie nie należy przesadnie obniżać ceny, ponieważ to akurat dla nas najzupełniej nieopłacalne. Kapitalnie, że rzeczoznawca majątkowy KGDM może profesjonalnie oszacować wartość naszego domu, działki, itp. Należy skorzystać z usług oferowanych przez rzeczoznawcę, bo generalnie jest to jedyna osoba, która potrafi się tym zająć. Kiedy ocenimy wartość swoim okiem, pewnie znacznie zawyżymy lub obniżymy wartość. To pewne.

Nie powinniśmy zbytnio się sprzeczać, gdy wycena nieruchomości ogólnie nie przypadnie nam do gustu - strona. Przecież rzeczoznawca posiada dużo większą wiedzę, bardzo duże doświadczenie, oszacował przecież wiele nieruchomości. To pokazuje, że rzeczoznawca jest specjalistą, któremu w zasadzie należałoby ufać.



Warto także mieć na uwadze, iż zdecydowana większość Polaków, Węgrów, Niemców czy Kanadyjczyków to tzw. wzrokowcy. Zatem niezmiernie istotne jest to by przed wpuszczeniem do swojego domu, miejmy taką nadzieję, że nie na długo, po prostu spowodować, iż dom będzie ładniejszy, niż zazwyczaj. To niesamowicie ważna rzecz, bo w końcu z pewnością zależy nam na bezproblemowej sprzedaży nieruchomości. Nie powinniśmy także zakładać, że szukanie nabywców przez Internet jest aktualnie i tak niekonieczne . Tego typu myślenie nie ma sensu. Obecność w Sieci zwiększa szanse na pozbycie się nieruchomości.

Tags: dom, nieruchomości, cena, decyzja