Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Które przedmioty zamówić dla ucznia na rozpoczęcie roku szkolnego

Posted on 27/01/2023 7:30am

Gdybyśmy znów znaleźli się w krainie dzieciństwa, gdzie byśmy od razu się udali? Do rodzinnego domu, w którym od dawna nie mieszkamy, do nieżyjącej już od dawna babci czy do starych kumpli, których nie widzieliśmy od lat? Opcji jest sporo, na pewno nie zatrzymalibyśmy się na jednej z nich, przecież można by zrobić to wszystko naraz, można by w jeden dzień odwiedzić te wszystkie miejsca.


szkoła
Author: The LEAF Project
Source: http://www.flickr.com
Pewnie też byśmy odwiedzili znajomych ze szkoły, klasę, gdzie stoły zastawione są pomocami naukowymi, opakowane starannie przez nasze mamy okładkami na książki i zeszyty - ołówek w niebieskiej oprawie, później delikatnie przemknęlibyśmy do sklepiku szkolnego, tam ołówki dla dzieci, zeszyty i gumki, a przede wszystkim coś słodkiego, coś na ząb, po co wystawało się w długich kolejkach na długich przerwach.

Wejdź na ten link, żeby poznać analogiczne teksty. Przykładowo zobacz serwis (https://obozywedrowne.com/warsztaty-zielarskie/), który prezentuje intrygującą Cię tematykę, a na pewno się nie rozczarujesz.

Powrócilibyśmy do naszego pamiętnika, który stał się powiernikiem naszych wszystkich myśli i wstydliwe sekrety, przypadkiem odnaleźlibyśmy papeterię, jeszcze nie wykorzystaną, piękne koperty, które miały zostać wysłane do przyjaciela. Zobacz pamiętniki z motywami z bajek.


W tym wszystkim jednak mielibyśmy gdzieś w głowie, bardzo głęboko informację, iż niedługo trzeba będzie powrócić, iż stan
szkoła
Author: Lydia
Source: http://www.flickr.com
wiecznego szczęścia nie może wiecznie trwać. Mogłoby przecież też tak być, iż ten powrót nie byłby wcale szczęśliwy. Raczej często się nie zdarza, żeby ktoś miał tylko szczęśliwie chwile w dzieciństwie. Zdarzały się czasem złe sytuacje, które mogą się ujawnić podczas powrotu do przeszłości. I nie musimy tutaj poruszać jakichś strasznych wspomnień, wystarczy, że po raz drugi musimy upaść z tego rowerku lub znów starsi koledzy nabiją nam guza…

Niestety, rozmawiając o takich powrotach to należy się przygotować na wszystkie możliwości, zresztą podróż w czasie to niebywałe konsekwencje. Wystarczy przypomnieć sobie film „Powrót do przyszłość”, to doświadczenie kosztowało naszych bohaterów wiele stresu i nerwów, i choć oczywiście, jak to w filmie, skończyło się wszystko bardzo dobrze, lecz sama wizja mogłaby być dość zbliżona do naszej wyprawy, do naszej podróży w czasie, do naszego powrotu do dziecinnych lat.

Tags: dziecko, film, podróż, wycieczki, zeszyt, przypadek