Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Który fach dobrać? Zobacz profesje dobrze płatne

Posted on 11/07/2018 10:34pm

Rynek pracy podlega ciągłym przekształceniom wynikającym między innymi ze zmian demograficznych , z dynamicznego rozkwitu nowych technik jak też umiędzynarodowienia działalności gospodarczej. Elementy te kształtują profesje przyszłości – profesje, których przedstawiciele będą poszukiwani jak też doceniani na rynku pracy. Dopasowanie ścieżki edukacji do wymagań rynku w dużej mierze powiększa szanse na odnalezienie przez absolwenta uczelni pracy w wyuczonym zawodzie.


edukacja
Author: shho
Source: http://www.sxc.hu
Chlebodawcy zgłaszają zapotrzebowanie wyjątkowo na wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Pierwszym krokiem, aby osiągnąć taki status będzie dobór właściwego kierunku studiów, jaki pomoże zdobyć zawód z przyszłością. Gałęzie, w jakich odnotowuje się wysokie zapotrzebowanie na pracobiorców, to m.in.: sektor IT, sektor bankowy, gałąź e-marketingu. Wyjątkowo w sektorze IT mamy do czynienia z tak zwanym rynkiem aspiranta, co oznacza, iż popyt na pracobiorców przekracza ich podaż. Pozostałe profesje z przyszłością to m.in. coach a także pedagog starszych osób. Poza pracownikami umysłowymi określonych branż, brak też wykwalifikowanych pracobiorców fizycznych: mechaników, hydraulików, spawaczy. Wedle sprawozdań przedstawiających sytuację na polskim rynku pracy, są oni jednymi z bardziej poszukiwanych zawodowców. Wybierz dla siebie kursy zawodowe Wrocław (np: Kłopotów ze odszukaniem dobrze płatnej pracy nie będą mieć więc specjaliści powiązani z zarządzeniem zasobami sieciowymi, technologiami teleinformacyjnymi. Już dzisiaj pracodawcy zgłaszają zapotrzebowanie na specjalistów od spraw finansowych, co wynika między innymi z coraz węższych specjalności w tymże sektorze. Jak podkreślają znawcy rynku, znalezienie dobrego finansisty jest skomplikowanym zadaniem. Zarazem są oni wysoko opłacani, stąd jest to praca z przyszłością – dobrze płatana jak też poszukiwana.


praca
Author: COD Newsroom
Source: http://www.flickr.com
Konsultanci oraz coache to profesje przyszłości – z ich pomocy korzystać będą zarówno osoby prywatne, jak również podmioty gospodarcze różnych branż. Coraz to większe zaciekawienie usługami konsultantów i coachów wynika z następujących elementów: Na współczesnym rynku pracy rozwinięte kompetencje miękkie podwyższają wartość prawdopodobnego pracobiorcy - od osób zatrudnionych oczekuje się m.in. zdolności współpracy w grupie, rozstrzygania sporów, radzenia sobie z napięciem, natomiast od kadry wyższego szczebla zdolności zarządzania zespołem i motywowania pracobiorców. Poniektóre szkoły policealne Wrocław oferują edukowanie w wyżej opisanych kierunkach:

Tags: edukacja