Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Kursy organizowane przez UE, czyli jak w prosty sposób podnieść swoje doświadczenie zawodowe

Posted on 12/06/2018 5:10pm

Aktualny rynek pracy charakteryzuje się pewną zmiennością i niestabilnością. Właśnie dlatego dobrze jest cały czas się rozwijać i polepszać swoje kwalifikacje tak, by być bardziej atrakcyjnym dla przyszłego pracodawcy. W tym wypadku z pomocą przychodzą nam szkolenia unijne, które są nie tylko profesjonalne, lecz również darmowe.

Jeżeli
szkolenie
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
szukamy miasta, w którym najczęściej proponowane są szkolenia dofinansowane z UE Gdańsk znajduje się tutaj na pierwszym miejscu. Miasto to niezwykle ceni sobie inwestycje w ulepszanie kwalifikacji najróżniejszych pracowników – zarówno umysłowych, jak i pracujących fizycznie. Właśnie dlatego pozyskuje ono coraz to nowe szkolenia (więcej w serwisie) i kursy dla swoich mieszkańców. W Gdańsku znajdzie ciekawy kurs magazynier, księgowy, a nawet nauczyciel – wybór jest więc szeroki i skierowany do różnych zawodowych grup. Wartą zaakcentowania kwestią jest też fakt, że miasto stosuje również skuteczną i dobrą reklamę szkoleń unijnych. O możliwości zgłoszenia się na szkolenia dofinansowane z UE Gdańsk informuje nie tylko w formie internetowej, lecz również w prasie czy w postaci reklamy w lokalnej telewizji, która cieszy się szerokim gronem odbiorców. Dzięki temu jeszcze więcej osób dowiaduje się o nich i korzysta z ich nich, aby ulepszyć swoje kwalifikacje. Kursy te cieszą się również (zobaczysz) powodzeniem wśród pracodawców i dość często zachęcają oni swoich pracowników do tego, by z nich korzystać. Odbycie takiego kursu przez pracownika może być nie tylko korzystne dla niego, lecz również spowodować znaczące korzyści dla pracodawcy.


Kończąc unijny kurs magazynier może np. wykonywać także dodatkowe produkcyjne czynności, dzięki czemu pracodawca zaoszczędzi na kosztach zatrudnienia innego pracownika. Zobacz: kurs na magazyniera.

Bezpłatne szkolenia unijne zwykle cieszą się dużą popularnością i czasem zdarza się tak, że brakuje wolnych miejsc. W tym wypadku dobrze jest jednak zapisać się na rezerwową listę – być może organizator, widząc dużą grupę osób zainteresowanych, powiększy limity w grupie albo podejmie decyzję dotyczącą zorganizowania kolejnego szkolenia o tej samej tematyce.

Tags: kurs, inwestycje, pomoc, kwalifikacje, możliwości