Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Kursy polskiego dla osób zza granicy w stolicy

Posted on 22/11/2018 7:50am

Szkoła skupia się tylko i wyłącznie na nauczaniu języka polskiego jako obcego. Szkoła skupiając się tylko na jednym języku, może zapewnić kursantom - najlepszą jakość nauczania, stworzenie grup o zróżnicowanych poziomach zaawansowania oraz zatrudnienie profesjonalnej kadry. Placówka jest przekonana, że można nauczyć się języka polskiego szybko, ale wymaga to stosownego podejścia. Odpowiednia metoda jest tym bardziej istotna, im bardziej złożona jest gramatyka danego języka, a j. polski może poszczycić się wieloma niuansami gramatycznymi, które w innych językach w ogóle nie występują.


nauka języków obcych
Author: The LEAF Project
Source: http://www.flickr.com
Opracowując program, rozwijając i doskonaląc metodę nauczania k.polskiego nauczyciele szkoły osiąga cel, czyli umożliwienie kursantom skuteczne przyswajanie polskiego. W nauce j.polskiego najważniejszy jest aspekt praktyczny. Szkoła stawia na to, by poznane słownictwo i struktury gramatyczne były przede wszystkim funkcjonalne, a studenci na zajęciach mieli liczne okazje do swobodnej rozmowy. Wszystkie lekcje, także te na poziomie zupełnie początkującym odbywają się wyłącznie po polsku. Metoda ta daje skuteczne rezultaty zaskakująco szybko - co wzmacnia motywację kursantów.

Placówka tworzy grupy międzynarodowe i często j.polski jest jedynym wspólnym językiem dla wszystkich kursantów. Małe grupy – maksymalnie do 8 osób sprawiają, że kadra koncentruje się na potrzebach każdego ucznia. Szkoła (szkoła niepubliczna w Warszawie www.wilanow.varsovia.edu.pl) zatrudnia tylko fachowych i kreatywnych nauczycieli, dla których uczenie języka polskiego jest pasją. Szkoła Tworzy własne programy nauczania, sprawuje pieczę nad procesem dydaktycznym – prowadzi ankiety, obserwacje, testy sprawdzające postęp w nauce polskiego. Interesujące programy nauczania, przystosowane są do poziomu i wieku kursantów, dla każdego, kto się zapisuje na kursy dla obcokrajowców Warszawa (kursy polskiego dla cudzoziemców).


Dla placówki Najważniejsze są potrzeby każdego klienta, jego oczekiwania oraz plany językowe. Nauczyciele kierują się także europejskimi normami nauczania, opracowując programy w ramach ogólnie przyjętych poziomów uczenia języka polskiego jako obcego. Szkoła Prowadzi zajęcia na zróżnicowanych poziomach zaawansowania i o różnorodnym stopniu intensywności: kursy jedno semestralne, intensywne dwu lub trzy tygodniowe a także lekcje indywidualne i kursy języka biznesowego. Placówka stwarza miłą, rodzinną atmosferę. Kadra Przygotowuje lekcje w plenerze, spotkania konwersacyjne w klubokawiarniach. Nauczyciele wraz z kursantami - oglądają polskie filmy, obchodzą Wigilię i Wielkanoc, wróżą w Andrzejki i lepią pierogi...

Tags: nauka, język, szkoła, testy