Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Kwestie urlopowe dla nowych rodziców bardzo się poszerzyły w trakcie ostatnich lat

Posted on 02/07/2018 11:14am

W przeszłości moment urodzenia dziecka powodował o wiele poważniejszy niż powinien stres dla obojga rodziców. Powód – stres łączący się z utrzymaniem zatrudnienia.


Współcześnie sytuacja wygląda inaczej.
drukowanie książek
Author: Waag Society
Source: http://www.flickr.com


Obicie fotela
Author: Filter Forge
Source: http://www.flickr.com


Przyszłe matki są o wiele pełniej zabezpieczone pod względem prawnym. Urlop wychowawczy jak i macierzyński bardzo się wydłużył, a kobiety są objęte profesjonalną ochroną, która zapewnia zachowanie dotychczasowego zawodu. Dziś obawy o ujemne skutki w pracy z powodu przyjścia na świat dziecka jak na przykład strata aktualnego stanowiska albo redukcja wypłaty za czas bycia nieobecną w pracy są zbędne. Urlop wychowawczy jest niezbędny dla każdej kobiety żeby „dojść do siebie” oraz przygotować się do poradzenia sobie z odmienną rzeczywistością. Dzisiaj nie jest konieczne rezygnować z rozwijania swojej kariery. Rola matki i kobiety która odnosi duże sukcesy na różnorodnych polach jest do pogodzenia. Jeżeli nie mamy pewności w jakim zakresie urlop wychowawczy nam przysługuje trzeba sprawdzić się do stron rządowych – czyli mówiąc krótko iść do źródła. Sugerowanie się danymi i z życia wziętymi doniesieniami na różnorodnych stronach jest bardzo nietrafionym pomysłem. Przedstawiane sytuacje są różne – nie da się ich zaszufladkować. W razie dalszych niepewności lepiej zgłosić się po radę do radcy prawnego.
W wielu wielkich miastach działają kancelarie, które zapewnią darmową konsultację. Pamiętajmy – przysługują nam znacznie szersze prawa niż się na wydaje wykorzystajmy to!

Tags: miasta, serwis, prawa, rodzaj