Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Mądrość ludzka jest nie do przecenienia. To bardzo dobrze, iż jesteśmy w stanie korzystać z jej dobrodziejstw

Posted on 12/07/2018 12:48am

Mądrość ludzi jest nieograniczona, jej najważniejsze i najistotniejsze dzieła można spotkać w wielu zakątkach świata. Najczęściej znajdziemy je w księgarniach i bibliotekach rozproszonych po całym świecie, ale również w architekturze, jaka ukrywa w sobie coś więcej niż surowiec, dane budowle zostały za tym stoi, twórca, geniusz, podobnie jak w. Sama się nie napisała, ktoś musiał doznać olśnienia, aby przedstawić nam wiedzę, z której korzystamy obecnie. Dzięki temu zachowane zostało dziedzictwo naszej kultury, to sprawia, że jesteśmy nieco bardziej wartościowi.

kolekcja książek
Author: Jack at Wikipedia
Source: http://www.flickr.com
Naszą wartość widać wszędzie, z tego też powodu, że możemy używać naszej kultury. Co by było, gdyby nie było nam to dane? Przypuszczalnie, bylibyśmy na innym etapie ewolucji, gdyż idee i odkrycia, które poznajemy od razu po przyjściu na świat, byłyby nieznane. Dopiero ktoś musiałby znaleźć ten sposób, jednak za naszego życia pewnie byłoby to zbyt nowoczesne. To pokazuje nam tylko, jak ważne jest dziedzictwo kulturowe dla nas. Warto sprawdzić: ekonomia i biznes.

Bo rodzimy się jako „tabula rasa”, lecz nie jest to całkowita prawda. Oczywiście, my, jako odmienny byt możemy być tak zdefiniowani, ale jako całość (razem z naszą kulturą, ze społeczeństwem), zaczynamy coś. Ma to swoje cienie i blaski. Dobre, ponieważ automatycznie jesteśmy akceptowani, przynależymy do danej grupy, więc jest nam łatwiej, mamy pomoc, wsparcie, wiemy, jak działać w naszej rzeczywistości. Powoduje to też jednak inne, mało pozytywne wydarzenia. Jeśli ktoś się rodzi na terenie konfliktu i przypadkiem trafia w ręce wroga może nawet stracić życie.

Taki człowiek nie jest traktowany, jako „tabula rasa”, a jako wróg, jako członek obozu wroga. Jak więc widać, istnienie w jakieś kulturze, w danym społeczeństwie to bardzo duże zalety, ogromna radość, że ma się swój dom, swoją przynależność. Z drugiej zaś strony może to rodzić poważne kłopoty, z którymi ciężko dać sobie radę. To raczej bolączka dość powszechna w niektórych miejscach na świecie. Miejmy nadzieję, że kiedyś nastanie taki czas, że każdy z ludzi będzie mógł poczuć się swobodnie tym, kim jest, w jakiej kulturze wyrasta i jakie ma przekonania. Istotne, aby wciąż powiększać swoją wiedzę, także kulturową oraz językową. To - książki obcojęzyczne - przyda się na dobry początek.

Tags: wydarzenia