Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Magiczny świat księgarni vs. dostępność książek w dobie wszędobylskiego Internetu

Posted on 16/02/2019 7:30am

Książki to bardzo wdzięczni towarzysze. Niejeden znajdzie wśród nich coś idealnego dla siebie. Choć z każdym dniem popularniejsze są wirtualne ich wersje, to szczęśliwie wciąż istnieje wiele księgarń oferujących stare, papierowe książki.

Każda książka prezentuje sobą coś wyjątkowego. To coś więcej niż zlepek znaków na białym tle, jak w przypadku ich elektronicznych sióstr. Każda papierowa książka wydziela swój wyjątkowy zapach. Każdy typ papieru ma inną fakturę czy odcień. Każda oprawa oddziałuje na czytającego zróżnicowanie. Już samo trzymanie książki w rękach nadaje czytaniu głębszych odczuć oraz przeżyć- ceneo.

regał z książkami
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Nie pracuje tylko wyobraźnia, ale również zmysł węchu i dotyku.Znaczącą wyższością książek papierowych nad elektronicznymi jest ich niższy niezdrowy wpływ na oczy czytelnika. Ekrany telefonów, tabletów czy komputerów wysyłają bardzo skoncentrowaną dawkę promieniowania, które powoduje znaczne pogorszenie zmysłu wzroku. Odnosząc się do papierowych książek jedyną uwagę należy zwrócić na odpowiednie oświetlenie.Pomimo to, książki elektroniczne są tańsze i to stanowi ich przewagę. Książki papierowe powoli zaczynają być dobrem luksusowym. Z dnia na dzień mniej jest stacjonarnych księgarni poświęconych różnym tematom, które były bardzo praktyczne. Wchodząc do takiej, można kupić każdą książkę, w rzeczywiście różnorodnej tematyce. Szukasz „Opowieści z Narnii Lew Czarownica i stara szafa” albo słownik rosyjski? Nie ma problemu! Ciekawią Cię ptaki polski lub woda utleniona?

Ekspedient na pewno wyszuka coś, co sprosta Twoim oczekiwaniom.Dzisiaj, wielotematyczne księgarnie są podmienione przez księgarnie internetowe oraz wyszukiwarki, a to pozwala zamówić książkę nie wychodząc z mieszkania.

Podoba Ci się tego rodzaju materiał? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu - ta witryna połowy dorsza kołobrzeg też z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Wprowadź w pierwszą lepszą wyszukiwarkę słynne „Opowieści z Narnii Lew Czarownica i stara szafa”, a znajdziesz książkę oraz niezliczoną ilość ofert z wirtualnych księgarni, lecz również wszystkie uzupełniające historie o niej, razem z historyjkami o jej autorze.

książki
Author: Martin Pulaski
Source: http://www.flickr.com
Wyszukaj słownik rosyjski, a zobaczysz mnóstwo słowników wirtualnych, choć kopię papierową również uda Ci się nabyć. Woda utleniona, jest od jakiegoś czasu elementem medycyny alternatywnej, więc znajdziesz na ten temat więcej niż potrzeba, zarówno z książek, jak i internetowych blogów. Natomiast ptaki polski skupiają bardzo wielu fanów, którzy zasypią Cię poradami, którą książkę albo album absolutnie musisz sobie zamówić- więcej pomocnych wskazówek.

Internet i jego funkcjonalność znacząco poszerzyły dostęp do informacji ze wszystkich dziedzin. Poszerzył się także dostęp do książek, do których normalnie mielibyśmy trudność dotrzeć. Pomimo tego, czasem tęskni się za taką małą, zakurzoną, przesiąkniętą aromatem książek księgarnią, gdzie da się utracić poczucie rzeczywistości.

Tags: książki, księgarnie