Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Miejsca, jakie kochają wszystkie dzieci

Posted on 29/08/2018 4:07pm

Plac zabaw na pewno jest doskonałym miejscem na spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza jeśli mamy kilka lat. Dzieci potrafią spędzić tam wiele godzin bawiąc się z równolatkami.plac zabaw
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com


zabawa na wolnym powietrzu to z pewnością ukochana rozrywka wszystkich dzieci.Kiedy tylko jest ładna pogoda dzieci chętnie idą na podwórko, biegają naokoło domu, potrafią bardzo długo bawić się zwykłymi przedmiotami, jak na przykład patyki lub trzepak. Czasem jednakże nie muszą one aż tak angażować swojej wyobraźni zabawiając się przedmiotami, które mają mało wspólnego z zabawkami - jest tak, gdy w pobliżu zlokalizowane są certyfikowane place zabaw. Co je różni od zwyczajnych skwerków z huśtawkami? Na pewno w oczy rzucić się może fakt, że zawsze prezentują się znacznie lepiej, są nowe: zadbane akcesoria, czysty piasek, ogrodzenie. Wszystko ogromnie zachęca do zabawy. Poza tym certyfikowane place zabaw wyróżnia wysoki poziom bezpieczeństwa: wszystkie zamieszczone na nich elementy mają odpowiednie certyfikaty, znajdują się w doskonałym stanie technicznym, a poza tym są stworzone specjalnie dla najmłodszych, dzięki czemu doskonale odpowiadają na ich potrzeby.


kajakarstwo
Author: Urko Dorronsoro
Source: http://www.flickr.com


apartamentowiec
Author: Belgravia Polska
Source: Belgravia Polska


Współczesne place zabaw posiadają wyłącznie takie zabawki, jakie spełniają bardzo konkretne wymogi wiążące się z bezpieczeństwem. Dzięki temu udało się w znacznym stopniu ograniczyć ilość wypadków, jakie wydarzały się podczas zabawy. Generalnie każda zabawka na placu zabaw może stwarzać zagrożenie, jeśli nie jest właściwie pomyślane i zabezpieczone.
Na przykład zwyczajna huśtawka ważka, która, jak się wydaje jest kompletnie bezpieczna może powodować upadki, jeśli nie posiada odpowiednich zabezpieczeń- . Warto wybierać profesjonalnie zabezpieczone place zabaw, tak, aby mieć gwarancję, iż w trakcie zabawy naszym pociechom nie stanie się nic złego.

Tags: zabawa, dzieci, prezent, czasu, elementy