Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Monitoring - po co się go instaluje i jakie niesie korzyści?

Posted on 05/02/2019 7:35am

Monitoring to w obecnych czasach to praktycznie rzez biorąc standard i można go spotkać niemal na każdym kroku. Zadaniem monitoringu jest nadzorowanie domu, firmy, czy innego obszaru. Współcześnie, montaż takiego monitoringu możliwy jest do wszelkiego rodzaju obiektów. Możemy go zamontować nie tylko na dużych przestrzeniach dużych firm bądź instytucji, ale też w małych sklepach, domkach jednorodzinnych, na blokowiskach, halach produkcyjnych, w hotelach czy restauracjach. Czy monitoring faktycznie wpływa na bezpieczeństwo mienia jak i nas samych? Czy poza tym może nieść inne korzyści?

monitoring domu
Otóż wedle statystyk, na terenach objętych zasięgiem kamer, obserwuje się zmniejszenie (w niektórych przypadkach nawet do zera) zdarzeń takich jak: wybryki chuligańskie, kradzieże. Zauważalny monitoring to efektywny “odstraszacz”. Najprostszy zestaw do monitoringu może pozwolić nam zabezpieczyć cenne przedmioty, a także ochronić nas przez bandytami, zobacz: monitoring domu. Natomiast jeśli już dojdzie do zdarzenia takiego jak napaść czy sytuacji konfliktowych, wówczas monitoring może stanowić narzędzie służące w osądzeniu spraw powiązanych z wykroczeniami oraz przestępstwami. Monitoring powszechnie wykorzystywany jest nie tylko przez osoby kupujące go na własny użytek, lecz przede wszystkim mamy dotyczenia z nim na terenach miast. Poprzez monitoring wizyjny w mieście zmniejsza się ilość wykroczeń drogowych (nawet do 75%). Monitoring miejski jest przydatny również w zabezpieczaniu masowych imprez. Pozwala na sprawną ocenę sytuacji na ulicach.
kamera do monitoringu
Author: Tristan Nitot
Source: http://www.flickr.com
Pośród zalet płynących z monitoringu, wymienić można przede wszystkim: zwiększenie bezpieczeństwa domowników, pracowników i pracodawcy, zabezpieczenie mienia przed kradzieżami, ochronę przed wstępem osób niepożądanych na nasz teren, możliwość kontroli pracy pracowników, dozór nad posesją bądź firmą, również w przypadku braku obecności na miejscu (wykorzystując podgląd online). Warto też wziąć pod uwagę, że monitoring wizyjne zmniejsza koszt ubezpieczenia obiektu. System monitorowania domu bądź firmy to znakomite uzupełnienie systemu alarmowego, razem tworzą integralny system ochrony.

Porównaj: firma Promitel

Tags: bezpieczeństwo, kontrola, przestępstwa