Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Myślisz nad szkoleniami dla pracowników? To najlepsze, co mógłbyś dla nich zrobić

Posted on 19/07/2018 11:20am

Prowadzenie swojej działalności gospodarczej nie jest najłatwiejszym zadaniem, szczególnie gdy zatrudniasz grono osób, o które musisz zabiegać, aby nikt nie chciał zmieniać pracy. Przeprowadzanie rekrutacji bowiem to również czasochłonny oraz wymagający znaczących nakładów finansowych proces, toteż znacznie korzystniej jest troszczyć się o posiadaną już ekipę.


szkolenie
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Aby to zrobić, nie wystarczy dobra pensja. Konieczne jest jeszcze zagwarantowanie możliwości rozwoju przez udział w różnego rodzaju szkoleniach. W zależności od branży, w której działasz, mogą to być na przykład szkolenia sprzedażowe, które dają wiele zalet nie tylko pracownikowi biorącemu w nich udział, ale także całej firmie. Jakie wobec tego pożytki można osiągnąć?

Zacznijmy od plusów dla pracowników (w tym miejscu polecamy ). Dzięki zdobytej wiedzy zatrudnione osoby mogą efektywniej realizować swoje obowiązki i bardziej twórczo podchodzić do postawionych przed nimi zadań. Nowe kompetencje pomagają nie tylko lepiej pracować, ale też łatwiej nawiązywać kontakty czy poszczycić się większymi wynikami sprzedaży, w zależności od tego, w jakich szkoleniach byli uczestnikami. Poza nowymi kompetencjami i wiedzą niewątpliwą zaletą szkoleń jest możliwość integracji osób pracujących w konkretnym zakładzie (dowiedz się więcej jak kluczowe są szkolenia dla kierowników). Mogą spotkać się na innym gruncie oraz ocieplić wzajemne kontakty, zwłaszcza, że w codziennej gonitwie nie zawsze jest na to czas. Oprócz tego pracownicy mający szansę wzięcia udziału w szkoleniach czują się mocniej doceniani przez pracodawcę i są w związku z powyższym bardziej lojalni. Nawet, gdy dostaną lepszą co do finansów propozycję zatrudnienia, mogą zostać u pracodawcy, który zapewnia im ciągły rozwój.

szkolenie iso
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
Jak widać firma także wygrywa na takich szkoleniach. Poza lepszą lojalnością jest to na pewno nadmieniona większa skuteczność pracy zatrudnionych ludzi, a tym samym lepsze osiągi na rynku, które umożliwią odróżnić się z konkurencji. Konkurencja jest bowiem obecnie ogromnym zagrożeniem, dlatego musimy starać się być na pierwszym miejscu. Jak zauważyłeś szkolenia dla firm dają korzyści i dla pracowników, i dla samego przedsiębiorstwa, toteż nie zwlekaj z ich organizacją. Można zaplanować np. szkolenia wyjazdowe połączone z zabawą integracyjną, co z pewnością spodoba się pracownikom i z chęcią wezmą udział w takim wydarzeniu.

Tags: rozwój, pracownicy, korzyści