Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Myślisz nad szkoleniami dla pracowników? To najlepsze, co mógłbyś dla nich zrobić

Posted on 13/07/2015 12:19pm

Prowadzenie swojej działalności gospodarczej nie jest najłatwiejszym zadaniem, szczególnie gdy zatrudniasz grono osób, o które musisz zabiegać, aby nikt nie chciał zmieniać pracy. Przeprowadzanie rekrutacji bowiem to również czasochłonny oraz wymagający znaczących nakładów finansowych proces, toteż znacznie korzystniej jest troszczyć się o posiadaną już ekipę.


szkolenie
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Aby to zrobić, nie wystarczy dobra pensja. Konieczne jest jeszcze zagwarantowanie możliwości rozwoju przez udział w różnego rodzaju szkoleniach. W zależności od branży, w której działasz, mogą to być na przykład szkolenia sprzedażowe, które dają wiele zalet nie tylko pracownikowi biorącemu w nich udział, ale także całej firmie. Jakie wobec tego pożytki można osiągnąć?

Zacznijmy od plusów dla pracowników (w tym miejscu polecamy http://pasja.edu.pl/konsulting/audyt_personalny). Dzięki zdobytej wiedzy zatrudnione osoby mogą efektywniej realizować swoje obowiązki i bardziej twórczo podchodzić do postawionych przed nimi zadań. Nowe kompetencje pomagają nie tylko lepiej pracować, ale też łatwiej nawiązywać kontakty czy poszczycić się większymi wynikami sprzedaży, w zależności od tego, w jakich szkoleniach byli uczestnikami. Poza nowymi kompetencjami i wiedzą niewątpliwą zaletą szkoleń jest możliwość integracji osób pracujących w konkretnym zakładzie (dowiedz się więcej jak kluczowe są szkolenia dla kierowników). Mogą spotkać się na innym gruncie oraz ocieplić wzajemne kontakty, zwłaszcza, że w codziennej gonitwie nie zawsze jest na to czas. Oprócz tego pracownicy mający szansę wzięcia udziału w szkoleniach czują się mocniej doceniani przez pracodawcę i są w związku z powyższym bardziej lojalni. Nawet, gdy dostaną lepszą co do finansów propozycję zatrudnienia, mogą zostać u pracodawcy, który zapewnia im ciągły rozwój.

szkolenie iso
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
Jak widać firma także wygrywa na takich szkoleniach. Poza lepszą lojalnością jest to na pewno nadmieniona większa skuteczność pracy zatrudnionych ludzi, a tym samym lepsze osiągi na rynku, które umożliwią odróżnić się z konkurencji. Konkurencja jest bowiem obecnie ogromnym zagrożeniem, dlatego musimy starać się być na pierwszym miejscu. Jak zauważyłeś szkolenia dla firm dają korzyści i dla pracowników, i dla samego przedsiębiorstwa, toteż nie zwlekaj z ich organizacją. Można zaplanować np. szkolenia wyjazdowe połączone z zabawą integracyjną, co z pewnością spodoba się pracownikom i z chęcią wezmą udział w takim wydarzeniu.

Tags: rozwój, pracownicy, korzyści