Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Myślisz o cudownych wakacjach? Na pewno warto wziąć pod uwagę Ustkę! Sprawdź dlaczego

Posted on 09/07/2019 7:47am

Turyści którzy chętnie chcą spędzić wakacje nad Morzem Bałtyckim, doskonale znają tę miejscowość. Ustka znana jest z malowniczej promenady, portu oraz latarni morskiej. W jaki sposób spędzić wypoczynek na jej terenie? Jakie atrakcje oczekują tu na wczasowiczów?
nad Morzem Bałtyckim
Author: Jurgen Kubel
Source: http://www.flickr.com
Pobyt w tutejszym porcie to podstawa.Wspomnienia o nim można znaleźć już w XIV wieku. Port ten zaczął tracić jednak z czasem na znaczeniu na rzecz Słupska, ale do dnia dzisiejszego pełni istotną rolę w życiu mieszkańców Ustki. W tej popularnej miejscowości wczasowej czeka nie tylko port, ale i promenada – idealne miejsce na miłe spacery. Czeka tu również plaża i kąpielisko, na którym można wypocząć w niesamowitych warunkach.Ustka to też rozrywki dla tych, którzy wypoczynek nad morzem chcą łączyć ze zwiedzaniem wspaniałych obiektów.Przebywając w Ustce mogą wybrać się na spacer dotamtejszej latarni morskiej. To ciekawa, neogotycka budowla, która w dawnych czasach pokazywała drogę marynarzom pływającym po Bałtyku.obecnie jest ona nie tylko jednym z najcenniejszych zabytków w tym miejscu, ale także wspaniałym punktem widokowym. Ustka może się pochwalić także ciekawą placówką muzealną. To miejsce, które dość chętnie
morze
Author: picturesofyou-
Source: http://www.flickr.com
chcą oglądać turyści. Muzeum Piekarnictwa w Ustce może się pochwalić interesującymi zbiorami, pośród których można zobaczyć i historyczne monety, i dedykowane piekarzom narzędzia pracy. Są tu także narzędzia współczesne, jak i te, o których dziś mogą pamiętać jedynie fanatycy tej profesji.


Jak na modną i chętnie odwiedzaną miejscowość przystało, Ustka jest bardzo dobrze dostosowana do odwiedzin turystów. Noclegi możemy tu odnaleźć w kilku miejscach, a ich zróżnicowany standard sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Nie czekaj - dużo szczegółów czytaj pod adresem, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeśli pojawią się pewne pytania - szybko na nie odpowiemy.

Ustka noclegi to ogromny wybór dla każdego. Odpowiednie noclegi więc znajdą tu ludzie z większą gotówką, którzy liczą na specjalne warunki, jak i turyści planujący skromne, ale za to interesujące wakacje (czytaj w tym temacie: noclegi Ustka). Co roku przyjeżdża tu wiele osób, a większość z nich ma niezapomniane wrażenia, które wspomina przez kolejne lata. Ustka to tak naprawdę wspaniałe miejsce dla całych rodzin, liczne rozrywki i wspaniałe warunki noclegowe, mogą zapewnić pełne zadowolenie.

Tags: morze, turystyka, nocleg