Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Na co należy zwrócić uwagę, wybierając zabawki dla dzieci w wieku przedszkolnym?

Posted on 09/01/2019 7:37am

Należy mieć świadomość, że to, czym na codziennie bawią się nasze pociechy ma duże znaczenie. Po pierwsze kreatywne zabawki kształcą i rozwijają wyobraźnię dziecka, szczególnie w wieku do 5 lat. Z kolei starsze dzieci zazwyczaj uczą się pośrednio przez zabawę, stąd też ma znaczenie,co dajemy naszemu dziecku do zabawy. Należy poza tym pamiętać, że zabawki muszą być bezpieczne i zrobione z takich elementów, które nie zagrożą dziecku, gdy na przykład weźmie je do buzi.


drewniane zabawki
Author: Tim Fuller
Source: http://www.flickr.com
Tymczasem w życiu dziecka jest faktycznie wiele okazji, które skłaniają nas do kupienia prezentu w postaci zabawki. Zazwyczaj są to Dzień Dziecka, urodziny czy Boże Narodzenie. Nasi bliscy często obdarowują nasze pociechy właśnie zabawkami, chociaż nie zawsze są to sensowne prezenty. Z drugiej strony nie należy się dziwić, że takie przypadki się zdarzają. Na dzień dzisiejszy asortyment sklepów jest tak ogromny, że spoglądając na półki z zabawkami, czujemy się lekko oszołomieni. Niestety bezpiecznych i oryginalnych zabawek zazwyczaj poszukuje się bezskutecznie.


Nieszablonowe propozycje dla dzieci możemy także znaleźć w sklepach on-line. Tutaj świetny przykład tego typu oferty: drewniane zabawki dziecięce. Wtedy wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę zabawki sklep, by z łatwością i wygodnie znaleźć bogatą ofertę nierzadko bardzo efektownych i dobrej jakości produktów (w ty miejscu zdecydowanie polecamy ten adres - Czym zasadniczo należy się kierować, wybierając zabawkę dla naszego brzdąca? Oczywiście jednym z ważniejszych wyznaczników musi być bezpieczeństwo.

To ważne omówienie (https://audiofon.com.pl/szumy-uszne-terapia) tyczy się prezentowanej tu problematyki, więc jeżeli jest ona godna Twej uwagi, to wejdź na ten link!

Na pewno należy zwrócić uwagę na producenta. Niedrogie, plastikowe zabawki bezwzględnie odradzamy. Lepiej wydać więcej pieniędzy, ale mieć gwarancję, że wybraliśmy zabawkę wysokiej jakości, przystosowany do potrzeb dziecka.


drewniane zabawki
Author: regan76
Source: http://www.flickr.com
Odpowiednia zabawka dla malucha powinna być odporna na uszkodzenia i składać się z dużych elementów, których maluch nie połknie. Świetnie sprawdzają się proste zabawki drewniane dla dzieci. Do najpopularniejszych należą drewniane klocki,a także małe zwierzątka. Prosta konstrukcja klocków sprawia, że maluchy z chęcią się nimi bawią, poza tym tego typu zabawki w naturalny sposób rozwijają kreatywność dziecka. Wykorzystanie naturalnego surowca w produkcji gwarantuje tak ważne bezpieczeństwo.

Tags: dzieci, Prezenty, pociechy