Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Na czym polega profesja agenta ubezpieczeniowego?

Posted on 21/06/2018 6:54pm

Mówi się, że trudno o zawód, który można pozyskać szybciej niż zawód agenta ubezpieczeniowego. Starczy decyzja, krótkie szkolenie, egzamin urzędowy i już mamy licencję. Jednak samo zdobycie upoważnień to najmniejszy kłopot. Później jest znacznie trudniej. Wielu z nas owej profesji nie obdarowuje szczególnym szacunkiem. Częstokroć stawiamy znak równości pomiędzy agentem a domokrążcą. I chociaż jedno z drugim nie ma nic wspólnego, jednak specyfika pracy powoduje, że obydwa zajęcia wydają się podobne.

pracownik w biurze
Author: efile dotcom
Source: http://www.flickr.com
Starczy odwiedzić internetowe fora albo podpytać swojego agenta ubezpieczeniowego, żeby odkryć, iż wiele osób późno zdecydowało się na tą ścieżkę kariery. Skusiła ich możność dużych płac jak też duża doza swobody . Jak by nie było agent jest sam sobie sterem, okrętem i żeglarzem. On decyduje ile i kiedy pracuje. Jednakże od czasu poświęconego na poszukiwanie klientów oraz determinacji - zależą przyszłe dochody. Życie jednak szybko weryfikuje początkowy entuzjazm. Większa część wypala się niezwykle szybko, pozostaje mała grupka. Ci, którym udaje się przeżyć najtrudniejszy czas, z reguły zostają w zawodzie na długo a także rzeczywiście dobrze zarabiają. Jakie cechy powinien mieć urodzony agent? Przede wszystkim powinien umieć nawiązywać kontakty z ludźmi. Nie wstydzić się. Trzeba
szkolenie pracowników
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
sporo przebojowości i odwagi. Istotna jest także odporność psychiczna.W tej pracy wyraz "nie" słyszy się bardzo często. Ktoś kto nie umie podnieść się po 40 telefonach, które kończyły się błyskawicznym "nie, dziękuję", prędko załamie się, będzie się stresował oraz nie znajdzie w sobie motywacji aby wykręcić numer po raz setny. Agent musi być dobrym psychologiem. Należy umieć słuchać ludzi, próbować ich poznać, indywidualnie podchodzić do każdego z nich. Brzmi niczym slogan, jednak taka jest prawda. Nie można klepać wyuczonych formuł. Odbiorcę to nudzi, on nie chce poznać pełnej oferty przedsiębiorstwa. Chce ażeby agent został jego doradcą. Odgadnął jakie ma potrzeby, oczekiwania i zaproponował mu optymalną usługę (pełen raport). Rzecz jasna agent musi dobrze znać produkty, jakie posiada do zaoferowania oraz umieć wyselekcjonować ten najlepszy dla klienta.
O ile dostrzegasz w sobie wyżej wyszczególnione cechy nie czekaj i wbij w wyszukiwarkę: praca agent ubezpieczeniowy.

Tags: praca, dochody, agent ubezpieczeniowy