Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Nadchodzi koniec kwietnia, nie zapomnij wysłać PIT-a

Posted on 15/10/2019 10:20am

Pierwszy kwartał każdego roku w Polsce to moment, kiedy większość ludzi powinno powoli zacząć dokonywanie rozliczeń podatkowych. Bowiem każda osoba, która w ubiegłym roku uzyskała jakiekolwiek dochody, musi z nich się zadeklarować w urzędzie skarbowym. Wówczas potrzebujemy uzupełnić właściwy formularz, który wybieramy w rozróżnieniu od tego, jakiego typu było źródło otrzymanych dochodów. Mnóstwo osób wypełnia druk numer 37, stworzony dla osób zatrudnionych na umowę o prace, oraz emerytów. Oto kilka sposobów na szybkie uporanie się z tym zadaniem.
Jeżeli mamy najprostszy komputer, oraz umiejętność jego używania, możemy zaaplikować sobie tam program PIT 2016. Tego typu aplikację można pobrać za darmo w internecie, lub odszukać na płycie, będącej gratisem do specjalnego wydania gazety ekonomicznej- . Po instalacji, powinniśmy założyć własne konto, w którym zawrzemy wszelkie swoje dane. Po czym, powinniśmy wybrać odpowiedni rodzaj formularza, który chcemy wypełnić. Zazwyczaj będzie to taki z numerem 37. Następnie będziemy musieli wprowadzić wszystkie potrzebne tam dane, które skopiujemy z dokumentu który dostaliśmy od swojego pracodawcy. Jeśli program programy motywacyjne pit 2016 nie wypełni nam tego z góry, można również samodzielnie wytypować fundacje, na którą oddany będzie nasz 1 % podatku. Potem musimy już jedynie zweryfikować poprawność wprowadzonych danych i wydrukować dokument.


Obliczanie podatków
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
Od paru lat w Polsce istnieje także możliwość żeby rozliczyć nasz PIT online. Jeżeli pragniemy tego dokonać, pierw trzeba zaopatrzyć się w znak elektroniczny, w tym celu trzeba złożyć go w swoim urzędzie, a także posiadać odpowiedni tablet do swojego komputera. Jeśli nie mamy takich opcji, inną formą naszego podpisu, będzie wprowadzenie w odpowiednim miejscu dokładnej kwoty naszego dochodu, rozliczanego w roku poprzednim. Aby rozliczyć PIT online, pierw trzeba pobrać a także zainstalować na komputerze odpowiedni program, znajdujący się na oficjalnej stronie urzędu podatkowego. Potem musimy stworzyć własne konto, po czym postępować identycznie, jak w momencie używania programu z akapitu wcześniejszego.

Chciałbyś dowiedzieć się coś równie ciekawego? Ekstra, ta strona www pożyczka pod zastaw mieszkania na pewno będzie dla Ciebie pożyteczna, gdyż odnajdziesz tam sporo podobnych informacji.

Więcej informacji znajdziesz pod linkiem pit online. Tutaj jednak nic nie musimy drukować, ukończony formularz bowiem przesyłamy drogą elektroniczną.


Każda persona, zatrudniona i generująca przychody, powinna pamiętać, aby do końca kwietnia każdego roku, rozliczyć swój podatek. Można zrobić to używając specjalnego programu, a następnie wydrukować i wysłać pocztą. Poza tym możemy również wypełnić PIT online, korzystając z własnego podpisu elektronicznego.

Tags: sieci, konto, formularz