Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Najczęściej wybierane kierunki edukacji wyższej, czyli ciągła przewaga nauk humanistycznych.

Posted on 21/06/2018 7:16pm

Co roku kolejne tysiące abiturientów decyduje się na swój kierunek studiów, dzięki czemu decyduje również o całym swoim przyszłym życiu. Wyzwanie to jest z pewnością niezwykle trudne i przynoszące wiele kłopotów. Z tego też powodu nie ma nic dziwnego w tym, że mnóstwo młodych osób sugeruje się spopularyzowanymi w danym okresie tendencjami, które niejako odzwierciedlają panujące wśród członków społeczeństwa nastroje i najpilniejsze zapotrzebowania przedstawiane przez dzisiejsze czasy.


Rodzajem studiów, które od mnóstwa lat sprawują niepodzielne rządy w polskiej oświacie wyższej, bez wątpienia są studia humanistyczne. Wśród nich nadzwyczajną popularność nieprzerwanie zdobywają natomiast: prawo, psychologia i filologia polska. Według najnowszych badań to właśnie ten ostatni kierunek przyciąga, w kilku ostatnich latach najwięcej absolwentów. Nie ma w tym jednak nic nadzwyczajnego, ponieważ nasze państwo może się poszczycić naprawdę szerokim dorobkiem literackim, którego zgłębianie jest tylko przyjemnością. Co więcej ilość możliwości zatrudnienia dla studentów politologii, wzrasta z każdym dniem. Najnowszą fascynującą alternatywą z pewnością są niezwykle popularne w dzisiejszych czasach kursy języka polskiego Warszawa dla cudzoziemców, którzy władają naszą mową w stopniu co najmniej marnym. Więcej przeczytasz pod linkiem .


Szkolnie
Author: mosaic36
Source: http://www.flickr.com
Aby przetestować ową popularność można skorzystać z dobrodziejstwa dzisiejszej technologii. Wystarczy bowiem tylko wpisać w wyszukiwarkę frazę rodzaju: kursy języka polskiego Warszawa lub kursy językowe dla obcokrajowców, a na naszych monitorach niewątpliwie ukaże się mnóstwo instytucji, które wśród studentów polonistyki prowadzą zintensyfikowaną rekrutację. Rzecz jasna filologia polska to nie jedyny kierunek, który w dzisiejszych czasach cieszy się nadzwyczajną popularnością. Innym interesującym trendem na pewno są także różnorakie filologie niestandardowe, czyli przykładowo: szwedzka, ukraińska, białoruska i mnóstwo innych, które umożliwiają dogłębne poznanie języka i kultury danego państwa. Zobacz kurs polskiego w Warszawie.

Niezależnie od tego jaki kierunek będzie tym wybranym przez nas warto przy decydowaniu uwzględnić swoje zainteresowania, jak również panujące obecnie wśród członków społeczeństwa nastroje. Tę drugą kwestię na pewno odzwierciedlają popularne w danym okresie kierunki edukacji wyższej.

Tags: studia, politologia, polonistyka