Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Najczęściej wymieniane części w aucie to belki dachowe, listwy zderzaka oraz nakładki na drzwi

Posted on 28/04/2020 8:29am

Oczkiem w głowie każdego mężczyzny jest jego własny pojazd. Żmudne polerowanie oraz częste czyszczenie auta nie zadziwia już żadnej dziewczyny, ponieważ dla facetów jest to najlepsza uciecha i świetnie się do tego bawią. Nie należy oczywiście doprowadzić, aby auto miało jakiekolwiek draśnięcia, wgniecenia albo ślady po karambolu.

Tuning samochodu
Author: Jorge de la Llama
Source: http://www.flickr.com
Dobre chlapacze Po każdej, nawet najmniejszej stłuczce warto porządnie obejrzeć własny samochód, sprawa ta nie dotyczy wyłącznie panów, dziewczyny też za każdym razem winny to zrobić.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie pasjonujący, to zobacz także na pomocne notatki, które mają intrygujące dane - niewątpliwie Cię pochłoną zupełnie!

Jest to niezwykle istotne, gdyż jazda uszkodzonym autem może doprowadzić do jeszcze większej tragedii. Elementem, który na ogół ulega uszkodzeniu jest zderzak oraz listwa zderzaka, nie ma w tym nic kuriozalnego, gdyż jest to część jaka jest z samego przodu i jedną z jej funkcji jest to, by osłabiać uderzenie. Jednakże listwa zderzaka pełni jeszcze inną rolę, a mianowicie spoilera dolnego, to znaczy, iż ma kierować powietrze tak, by wpadało pod auto.

Swój samochód należy oddawać też raz do roku do przeglądu, na którym z reguły okazuje się, iż do wymiany są nakładki na drzwi, jakie wydaje się, iż nie pełnią żadnej funkcji. Jest to oczywiście nieprawda, ponieważ mają one znaczenie ochronne, gdy w trakcie uderzenia zapobiegają niszczeniu lakieru, a jeżeli jest on już obszarpany w takim przypadku nakładki na drzwi mogą mieć zastosowanie maskujące, gdyż po doborze właściwych, wyprodukowanych dla konkretnej marki da się to ukryć. Ostatnią z rzeczy, która jest najczęściej wymieniana w naszych aucie są belki dachowe, dlatego że czasami nie od razu uda nam się kupić takie, aby wytrzymały cały ciężar naszych bagaży.


Jak wybrać belki dachowe?
W zależności od pory roku belki dachowe mogą nam służyć do przewozu rowerów, desek snowboardowych , a także sporej ilości walizek i torb.

Nie masz ochoty zakończyć interesującego zagadnienia na jednym wpisie? Więc zapraszamy do następnych - kliknij w źródło passat b8 tuning i przejdź na podobną stronę.

W związku z tym, że ciężar tych rzeczy niekiedy może być naprawdę duży, warto od razu zainwestować w solidne, najlepiej aluminiowe belki, aby bezproblemowo można było zabrać ze sobą wszystko co możne nam być potrzebne.

Większości osób może się wydawać, że kupno potrzebnych części do samochodu jest błahostką, nie jest to tymczasem prawdą, ponieważ zawsze warto się namyślić, jak porządny ten element ma być i ile możemy przeznaczyć na to pieniędzy. Bardzo znaczące jest, by dokonywać regularnych przeglądów na których dowiemy się co dobrze jest wymienić, żeby bezpiecznie podróżować. Sprawdź ofertę

Tags: rower, Auto, Lakier, wypadku, aluminiowe