Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Najlepsze wyposażenie do laboratorium – kupujemy meble

Posted on 03/06/2020 7:42am

Laboratoria to nietypowe pomieszczenia, w których występują nieszablonowe uwarunkowania środowiskowe. Chociaż poszczególne grupy placówek badawczych są zróżnicowane pod względem wykonywanej pracy, jedna kwestia pozostaje identyczna: żeby praca w laboratorium była wykonywana efektywnie i bezpiecznie, muszą być stworzone odpowiednie warunki.Dlatego zaprojektowanie laboratorium to wyjątkowo istotne zagadnienie, do którego trzeba podejść racjonalnie i odpowiedzialnie.
Stare laboratorium
Author: d.s.p
Source: http://www.flickr.com
Każde laboratorium będzie wymagało trochę odmiennego oprzyrządowania. Specyfika danych prac naukowych wymaga kupna odpowiedniej maszynerii i narzędzi oraz materiałów. Tym, co jest obecne w każdym pomieszczeniu tego typu są jednak meble do laboratorium.

Gdy zainteresował Cię opisany problem, poznaj szczegółowy tekst, gdzie odnajdziesz obszerne informacje. Poszerz swoje wiadomości!

Nie mogą to być najzwyklejsze, powszechnie stosowane komody oraz blaty, bowiem muszą się one wykazywać ściśle określonymi cechami. Meble laboratoryjne muszą być przede wszystkim odporne na zabrudzenia, mechaniczne uszkodzenia i na działanie używanych w placówce środków chemicznych - . W celu zagwarantowania naukowcom prawidłowego poziomu bezpieczeństwa, należy także zatroszczyć się o to, żeby meble nie były łatwopalne. Najlepszym – lecz zarazem najbardziej kosztownym – rozwiązaniem jest zakup mebli stalowych. Takie meble będą pożyteczne przez długie lata. Tańszym rozwiązaniem są meble z laminowanej płyty, tutaj jednak należy liczyć się z pozorną oszczędnością, gdyż po paru latach intensywnej eksploatacji, takie meble wymagają wymiany .Poza cechami, związanymi z odpornością, trzeba zwrócić uwagę na to, żeby meble do laboratorium w dużym stopniu upraszczały i przyspieszały pracę analityków.

Zaintrygowały Cię te informacje? Niezwykle nas to raduje i tym samym zapraszamy Cię do serwisu autora (https://mmstone.pl/materialy/granit/) po kolejną porcję detali.

Blaty robocze muszą być odpowiednio duże, meble muszą zagwarantować szybki i wygodny dostęp do niezbędnych przyrządów, meble powinny też być dopasowane do wielkości stosowanego w laboratorium sprzętu specjalistycznego. Nie można zapomnieć o możliwości oświetlenia stanowisk pracy – niektóre meble laboratoryjne mają fabrycznie przygotowane podświetlenie stołów, czy szaf, jeżeli jednak wytwórca nie przewidział takiego oświetlenia w meblach, które sobie wybraliśmy, bezwzględnie trzeba uzyskać informację, czy istnieje możliwość realizacji modyfikacji.

kliknij tutaj
Author: DLR German Aerospace Center
Source: http://www.flickr.com
Meble specjalistyczne do laboratorium to spory koszt, jest to jednak inwestycja, która się opłaca, ponieważ odpowiednio dobrane umeblowanie sprawia, że praca jest bardziej efektywna. W sensownie umeblowanych laboratoriach łatwiej o dopilnowanie porządku oraz o zagwarantowanie pracownikiem wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Tags: meble, Wyposażenie, Laboratorium