Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Nauczanie języka obcego - gdzie warto się uczyć?

Posted on 09/01/2019 7:36am

Znajomość języków obcych to dziś niezbędna umiejętność, jeśli chcemy dostać dobrą pracę. W wielu branżach kontakty międzynarodowe są istotnym elementem firmy. W związku z tym pracodawcy coraz częściej szukają kompetentnych pracowników, którzy znają język obcy na poziomie średnio zaawansowanym.
Nauka, edukacja
Author: shho
Source: http://www.sxc.hu
Dla młodych ludzi nauka języka jest coraz bardziej dostępna. Większość rozpoczyna już edukację w tym kierunku w podstawówce, by później kontynuować ją na kolejnych etapach. Jednakże poziom nauczania w wielu państwowych placówkach nadal pozostawia wiele do życzenia, często brakuje dodatkowych pomocy naukowych. Wtedy należy zatroszczyć się o przyszłość naszego dziecka i zapewnić mu kontakt z językiem angielskim poza szkołą.

Jeśli szukasz fascynujących informacji na prezentowany temat, to pomoże Ci ta optymalna strona www (http://www.teamoffice.pl/home?page=shop.browse&category_id=54), na której odnajdziesz informacje, które Cię zaciekawią.Mogą to być dajmy na to prywatne zajęcia z korepetytorem. Taka forma nauki jest bardzo efektywna pod warunkiem, że dziecko jest zmotywowane, żeby doskonalić swoje umiejętności. Podczas korepetycji nauczyciel może poświęcić całą uwagę uczniowi, a także ułożyć indywidualny plan nauki, uwzględniając kompetencje językowe ucznia. Jeśli dziecko jest już na poziomie średnio zaawansowanym można wykupić kilka godzin z nativie speakerem. Możliwość słuchania naturalnego akcentu są w tym wypadku bezcenne.

przeglądanie książki
Author: foam
Source: http://www.flickr.com
Jeśli potrzebujemy większej samodyscypliny i zajęć z gramatyki, zdecydowanie lepiej wybrać szkołę językową. Obecnie oferta tego typu usług jest bardzo szeroka, zwłaszcza w większych miastach. Czasami jednak trudno wybrać najlepszą szkołę. Oczywiście zawsze możemy kierować się ceną kursu, jednak nie zawsze jest to właściwe podejście. Trzeba poza tym zapytać, z ilu osób składa się grupa uczących się.

Przykładowo szkoła językowa w Gdyni może oferować niskie ceny, ale okaże się, że lektorzy prowadzący zajęcia nie mają doświadczenia w nauczaniu. Najrozsądniej jest wybrać szkołę, która może pochwalić się dobrymi opiniami zadowolonych kursantów. Zdecydowanie lepiej wypadają także szkoły, które oferują kursy przygotowujące do uzyskania certyfikatów językowych na różnym poziomie.

Bardzo pomocne w samodzielnej nauce języka angielskiego są także popularne platformy e-learningowe. Zwłaszcza w nauce słownictwa za niewielką opłatą abonamentową, otrzymamy dostęp do prostego w obsłudze systemu. Jest to przede wszystkim duże ułatwienie organizowaniu powtórek. E - learning znacznie ułatwia i uatrakcyjnia naukę.Tags: kurs, edukacja, uczeń, języki obce, Lektor, poziom nauczania, szkoła językowa w Gdyni