Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Nauka języków obcych – język włoski zdobywa popularność

Posted on 28/01/2021 3:33pm

Opanowanie języków obcych jest obecnie uważana za jedną z ważniejszych umiejętności. Może zagwarantować nie tylko dobrze płatną pracę, ale i umożliwić kontakt z cudzoziemcami, znajomość innego języka to także poznanie obcej nam kultury. Duża ilość pracodawców przykłada dużą uwagę na to jaką ilość dana persona zna języków i zwłaszcza na to jakie są to języki.
nauka
Author: www.audio-luci-store.it
Source: http://www.flickr.com
Do niedawna przodujące miejsce zajmował język angielski, który jest źródłem wielu zapożyczeń i jest językiem bazowym dla wielu osób, aktualnie trudno trafić na osobę, która nie umiałaby posługiwać się tym językiem. Z biegiem czasu angielski utracił swoją miejsce na rzecz języków wywodzących się z grupy języków romańskich. Najczęściej użytkowanymi językami z tej grupy są francuski, hiszpański oraz włoski, na którym się skupimy.Wiele osób zdecydowało uczyć się języków mniej znanych, dlatego nauka włoskiego, w ostatnich latach, zyskała dużą popularność, zob.: nauka języka włoskiego. Istnieją szkoły, które poszerzają swe oferty i oferują nauczanie języka włoskiego na rozmaitych stopniach, w Internecie obecnych jest wiele kursów online, które gwarantują nam nauczenie się języka, w stosunkowo szybkim czasie. Kurs (korki z chemii) włoskiego jest jednym z najczęściej wybieranych. Uczenie się tego języka to nie tylko hobby, teraz wiele firm na rynku szuka osób, które mogą pochwalić się znajomością włoskiego.


Pomimo rosnącej popularności włoskiego , wciąż trudno jest trafić na kogoś, kto nauczałby go w mniejszych miasteczkach, znacznie łatwiej o uczęszczanie na kursy (korepetycje niemiecki białystok) czy korepetycje w
nauka
Author: Fabrice Florin
Source: http://www.flickr.com
większych aglomeracjach takich jak Kraków, czy Warszawa. Tam aż roi się od szkół językowych, które posiadają w swej ofercie naprawdę bardzo dużą ilość języków, w tym też włoski.

Źródło -

Jeżeli mówimy o językach obcych, warto też napomnieć o tym jak najefektywniej się ich nauczyć. Niektórzy myślą, że jest to nader trudne wyzwanie i mają obawy przed podjęciem nauki, jednakże są w błędzie. By posługiwać się językiem obcym nie trzeba spędzać godzin na przyswajaniu zasad gramatyki. Wystarczy oprzeć naukę na 1000 najczęściej używanych słów w danym języku. Znajomość ich jest wystarczająca do luźnej pogawędki w danym języku. Ponadto, nauka wcale nie musi być trudna. Obcego języka uczymy się słuchając piosenek bądź też oglądając serial w innym języku, to nie tylko miła, ale także efektywna metoda uczenia się. Istnieją także programy, takie jak Erasmus, które ułatwiają młodym osobom wyjazd zagranicę, dzięki temu, otrzymują one szanse na naprawdę szybką nauką języka obcego.

Tags: rynek, język, szkoła