Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Nawet w cieplejsze dni lepiej mieć nakrycie na głowę, pogoda bywa naprawdę bardzo kapryśna

Posted on 07/03/2020 7:56am

Czy to wiosną czy w chłodniejsze dni – w każdym przypadku warto mieć pod ręką nakrycie głowy, zwłaszcza kiedy rozchodzi się o maluchy – tak skłonne do chorób.


czapka dziecięca
Author: Marc Aubin
Source: http://www.flickr.com
Każda matka dokłada starań, żeby zakupić wygodną i ładną czapeczkę dla swego dziecka.


Czapka dla dziecka musi być wygodna


Czapka dziecięca to nieodłączny element garderoby maluszka – zarówno tego, który wciąż porusza się w wózku, jak też przedszkolaka, który dzielnie maszeruje w czasie spaceru. Pomimo to nierzadko zdarza się tak, że maluszek nie pozwala wkładać sobie czapki, a opiekunka martwi się, że dziecko złapie przeziębienie. Dopilnowując, żeby czapka dziecięca okazała się ładna i przyjemna w dotyku, można łatwiej nakłonić dziecko do jej wkładania. Teraz w sprzedaży znajduje się tyle przeróżnych wzorów nakryć głowy, że każdy rodzic bez kłopotu zakupi czapkę dla swojej pociechy na dowolną porę roku.


Barbie
Author: Sharon & Nikki McCutcheon
Source: http://www.flickr.com


Czapki wiosenne dla dzieci także się przydają


Zimą zabezpiecza się dziecięce uszka przed działaniem lodowatych podmuchów i niską temperaturą, latem trzeba ukryć głowę malucha przed niemiłosiernym słońcem. Również wiosną przydatne są nakrycia głowy. To czas, gdy ubiera się coś przewiewnego, lecz jednocześnie chce się chronić przed niepewną pogodą. Czapki wiosenne dla dzieci (doskonałe czapki wiosenne dla najmłodszych) powinny być lekkie i miłe w dotyku, dlatego najlepiej sprawdzają się nakrycia głowy szyte z bawełny. To naturalna materia, która świetnie się rozciąga oraz bywa przyjazna dla wrażliwej skóry dziecka.


Dziś podobne czapeczki występują w bardzo interesującym asortymencie, są barwne i śliczne. Dzieciaki mają szansę nosić nakrycia głowy ze swoimi ulubionymi postaciami z kreskówek. To znakomity sposób, by namówić malucha do zakładania czapeczki.

Tags: Kolor, wakacje, przedszkola, pomoc, maluchy