Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Nie możesz przegrzewać swojego dzieciaczka - jak odpowiednio dobrać jego ubiór do panującej pogody?

Posted on 24/05/2022 8:54am

Pojawienie się na świecie potomka bez wątpliwości jest jednym z najważniejszych momentów w życiu praktycznie każdego człowieka.
Gdy jesteś rodzicem, zupełnie zrozumiałe jest, że będziesz chciał dla swego dziecka wszystkiego, co dobre, a równocześnie będziesz starał się ochronić je przed wszelkimi zagrożeniami. Jednym z efektów takiego podejścia jest nieodpowiednie ubieranie niemowląt - tak mocno pragniemy, aby dziecku nie było chłodno i żeby się nie przeziębiło, iż ubieramy je zbyt ciepło.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź także ten link. Inne tego typu treści przeczytasz również tutaj (https://sentiell.pl/pol_m_BIZUTERIA_Bizuteria-srebrna-pr-925_Pierscionki-135.html).

Jak zapobiec tego rodzaju sytuacjom i znaleźć złoty środek?


Ubranie dla niemowląt


Przedszkolak
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com


Jeśli chodzi o niemowlęta, zwykle to właśnie w ich przypadku zakładamy za wiele warstw różnego rodzaju ubrań. Zwykle wydaje nam się, że czapeczka dla noworodka jest obowiązkowa w wypadku każdego wyjścia na dwór i w większości wypadków oczywiście jest to prawda, jednak trzeba mieć na uwadze, że latem, kiedy na zewnątrz jest około trzydziestu stopni, raczej nie należy dziecku zakładać takiej czapeczki. Również w zimie czapeczka dla noworodka musi być lekka 0 bez wątpienia nie będziemy nakładać dziecku ogromnej wełnianej czapki, gdyż nie ma to żadnego sensu.


Nieco starsze dzieci


zamówienie
Author: Personal Creations
Source: http://www.flickr.com


W wypadku nieco starszych dzieci doskonale sprawdza się zasada, aby ubierać je idealnie tak, jak ubieramy sami siebie. Jeżeli wybieracie się w lipcu na popołudniowy spacer, wtedy czapki dla dziewczynek czy chłopców raczej nie sprawdzą się dobrze.
Pamiętaj, iż kilkuletnie dziecko ma dokładnie taką samą temperaturę ciała jak Ty, a równocześnie jego wrażliwość na temperaturę na zewnątrz niczym nie różni się od Twojej.

Przejdź do sedna i przeczytaj informacje na opisywany wątek na odmiennych witrynach - na pewno Cię wciągną kompletnie. Zobacz to koniecznie.

Mając to na uwadze, z pewnością nie będziesz więcej niepotrzebnie przegrzewać swoich dzieci.

Tags: oczy, dziecka, czas, człowiek