Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Nowe sprzęty do pomieszczenia malucha sprawią, że nasze dziecko poczuje się jak w wymarzonym świecie

Posted on 04/05/2019 7:39am

Ponad 20 lat temu, nikomu nie nie marzyło się, że w przyszłości pomieszczenie malucha będzie można wyposażyć w swobodnie wybrane sprzęty. Kiedyś meblościanka z płyty paździerzowej z drzwiczkami lakierowanymi na wysoki połysk była miernikiem bogactwa. Ten pseudo luksus tak w rzeczywistości był ogromnym badziewiem, który ponoć w odpowiednim świetle, uosabiał umeblowanie.


meble dziecięce
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Gałki przy drzwiczkach odpadały, zawias zatrzymywał się w jednej pozycji, drzwiczki się wypaczały, a to co się miało wysuwać wcale się nie wysuwało. A co fascynujące, identyczne meblarskie kicze można było zobaczyć w prawie co drugim polskim mieszkaniu.

Teraz tworzy się kolekcje mebli, które dorastają wraz z dziećmi. Sprzęty, dzięki którym można kształtować ich wizerunek, zabarwienie i komplety w zależności od humoru, mody i tak często jak tylko mamy na to ochotę. Zachęcają do budowania różnych krain, przepełnionych skrytkami i pełnych zakamarków. Zachęcają do aranżowania, podejmowania prób, majsterkowania i szukania nieoczywistych sposobów.

Jak myślisz? Czy omawiany wątek jest interesujący? Jeżeli tak, to kliknij w link oraz zbadaj praktyczne informacje - wciągną Cię kompletnie.

Rodzice mogą dostosować umeblowanie do ulubionych czynności, charakteru i upodobań dziecka. Dzięki interesującym projektom, meble do pomieszczenia dla dziecka, zmienią go w bardzo intymne wnętrze ( dla maluchów).

Dzieci posiadają niebywałą wyobraźnię, kochają baśnie i tajemnicze opowiadania w związku z czym bardzo lubią bawić się w kolorowych wnętrzach, w których odczuwają, że są wyjątkowe, jak bohaterowie uwielbianych baśni - zobacz w ofercie wajnert. Sprzęty do pomieszczenia dla dziecka, mogą przeobrazić się w statek morskich rozbójników, który pozornie popłynie w rejs dookoła kuli ziemskiej. Meble, które mogą być stworzone dla rozpoczynającego przygodę technika, pozwolą mu realizować jego zamiłowania.


Vertbaudet
Source: flickr.com
Kolekcja mebli dla sportowca stworzy znakomity nastrój dla zapaleńca gry w nogę. Pomieszczenie dla chłopca można zaaranżować także w klimacie morskich podróży, wyścigów samochodowych. Natomiast pokój dla córeczki, można przemienić w baśniową komnatę - wyśmienite miejsce do spotkań na herbatkę czy też najpiękniejszych snów śpiącej królewny.

Tags: meble, rodzice, klimat, sprzęty, nastrój, dorośli, opiekunowie