Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Nowe sprzęty w szkole?

Posted on 10/03/2022 7:41am

Praktycznie każdy rodzic, który ma pociechę w wieku szkolnym, zdaje sobie znakomicie sprawę z faktu, że warunki, w jakich uczą się nasze pociechy w szkołach, bez wątpliwości nie są na wysokim poziomie. W licznych szkołach można znaleźć zniszczone meble, które pamiętają sporo pokoleń uczniów. Najczęściej rodzice oczywiście zgłaszają swe skargi do dyrektorów szkół, jednak prawda jest taka, że ci zazwyczaj mają zwyczajnie związane ręce. Dostają tak mało pieniędzy z urzędów gmin, że zmiana całego wyposażenia w szkole właściwie nie jest możliwa.


Author: STABILO
Jeśli mimo wszystko należysz do ludzi, którzy tak łatwo się nie poddają, wówczas możesz spróbować podziałać na własną rękę, a być może uda Ci się odmienić coś w szkole, do której chodzi Twoje dziecko.

Jeśli zainteresował Cię przedstawiany tekst, to odkryj www (http://placezabaw.com.pl/) a tam oczekują na Ciebie wiadomości warte uwagi. Zobacz je - będziesz niezwykle zadowolony!

Na początek powinieneś zapisać się do komitetu rodzicielskiego działającego w szkole - tam na pewno znajdziesz innych rodziców, którym dobro uczniów także leży na sercu. Wspólnie możecie naprawdę wiele zdziałać - chociaż niewiele osób w ogóle zdaje sobie z tego sprawę, jest to jak najbardziej osiągalne.

Jednym z łatwych sposobów na otrzymanie dodatkowych funduszy jest wzięcie udziału w różnego rodzaju programach dla szkół. Najczęściej wymaga to przedstawienia jakiegoś planu, jeśli jednak zdecydujecie się na pracę w parę osób, wówczas przygotowanie takiego zgłoszenia bez wątpliwości będzie dla Was bułką z masłem. Uzyskane w takich konkursach pieniądze można przeznaczyć przykładowo na nowe meble dla dzieci .

Kiedy uda Wam się nawiązać trwałą współpracę z dyrekcją szkoły, wtedy możecie razem ubiegać się dla przykładu o pieniądze unijne. Okazuje się, że szkoły niejednokrotnie nawet nie wiedzą, że mogą się zgłaszać po różnego rodzaju dofinansowanie, które pozwalają na zainwestowanie sporej ilości pieniędzy w szkołę.
Jest jeszcze jeden sposób na uzyskanie do szkoły nie bezpośrednio pieniędzy, ale samych rzeczy. Jeżeli w pobliżu Waszej placówki znajduje się dla przykładu jakaś firma trudniąca się produkowaniem przedmiotów z drewna, być może zgodzi się ona podarować na rzecz szkoły dla przykładu ławki szkolne w zamian za promocję wykonaną w szkole i wśród rodziców dzieci (ławki dla dzieci). To z pewnością rewelacyjny sposób, który sprawdza się w wielu wypadkach. Dla firmy to praktycznie żaden koszt, zaś korzyść wizerunkowa może być naprawdę spora.