Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Nowy Sapkowski i Nowy wiedźmin wyczekują na fanów fantastyki. Ta wartościowa książka jest już w księgarniach

Posted on 09/01/2019 7:29am

Dla wielu pasjonatów fantastyki, ta książka była rozkosznym zdziwieniem po Wiedźminie. Wbrew wyczekiwaniom niektórych, nie stanowi to kontynuacja znanej 5 tomowej Wiedźmińskiej Sagi.
Wiedźmin
Author: Sergey Galyonkin
Source: http://www.flickr.com
Sezon burz to osobna, niepowiązana z zeszłymi tomami książek Andrzeja Sapkowskiego, która zawiera cykl opowieści, której fabuła dzieje się przed zdarzeniami znajomymi z Wiedźmińskiej Sagi. Jednak fabuła dzieje się w świecie wiedźmińskim, w którym grana jest podobnie jak akcja Sagi o wiedźminie. Miejscem, w jakim zawiera się fabuła jest królestwo Kerack oraz pobliskie ziemie. W opowiadaniu pojawiają się osoby bardzo dobrze znane, jak wierny przyjaciel Geralta Jaskier czy też jego ukochana, przewrotna czarodziejka Yennefer, niemniej także na arenę wchodzą osoby całkowicie nowe. Ludzie, nieludzie i potwory kreują rosnące napięcie. Podoba się sam wstęp? Mogę zaprosić tutaj - - a następnie do skończenia lektury dalszej części naszego artykułu.Głównym bohaterem jest wiedźmin Geralt z Rivii, zimny, lecz o miękkim sercu najemny łowca potworów, za młodu poddany krwawemu treningowi i mutacjom w wiedźmińskiej warowni Kaer Morhen, który ze względu na przeistoczenia wyglądu doprowadzonej mutacjami, jest uważany przez społeczność w najlepszym wypadku jako zło konieczne. Publikacja nie stanowi kontynuacji Pani Jeziora – poprzedniej książki Sapkowskiego o Geralcie. Jej akcja jest na krótko przed zdarzeniami z opowieści Wiedźmińskiej Sagi. Geralt stacza walkę z srogim potworem, którego jedynym zamierzeniem w życiu jest uśmiercanie ludzi.

Po tym wydarzeniu zostaje zatrzymany oraz traci dwa bezcenne, kute na miarę miecze wiedźmińskie. Z pomocą swojego przyjaciela, Jaskra oraz jego koneksji, robi wszystko, by odebrać swoje miecze. W międzyczasie zaczyna romansować z czarodziejką Lyttą Neyd, zwana Koral, poznaje obyczaje społeczne oraz przybiera maskę w Kerack, gdzie utracił swoje miecze. Te wydarzenia i otwarta i odwzajemniona wrogość magów do Geralta, powodują, że ogół układa się w pasmo niepowodzeń, w toku których główny bohater zobowiązany jest do podejmowania skomplikowanych decyzji i zginania wyłącznego zbioru kanonów Kodeksu, którymi powinien kierować się należyty wiedźmin.

Tags: książka, wiedźmin Geralt