Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Ochrona danych personalnych w sklepach internetowych

Posted on 30/04/2022 7:29am

Sklepy internetowe rosną obecnie jak grzyby po deszczu. Klienci nie muszą już właściwie wychodzić z domu, aby zamówić kino domowe do salonu, umeblowanie do kuchni, garderobę na wyjście i na co dzień lub artykuły spożywcze do przygotowania posiłków. W sieci możemy znaleźć wszystko, czego chcemy. Jeśli jednak sklepy internetowe interesują cię z drugiej strony i chcesz stać się ich właścicielem, musisz zorientować się w najistotniejszej rzeczy, jaką jest ochrona danych osobowych. O co dokładnie chodzi?
sklep internetowy
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Każdy sklep internetowy ma obowiązek zgłaszania zbiorów danych osobowych, które są udostępniane w konkretnym sklepie do Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Kiedy musimy to zrobić? Nade wszystko trzeba wiedzieć, co to są dane osobowe i ich zbiór. To rozmaite informacje, które umożliwiają zidentyfikowanie danej osoby fizycznej, a więc imię, nazwisko, PESEL czy adres zamieszkania. Zaś zbiór danych osobowych to inaczej zestaw wspomnianych danych, bez względu na to czy są one podzielone bądź rozproszone. Dane są udostępniane przez osoby korzystające z określonego sklepu w razie złożenia zamówienia (ekstra źródła na Wtedy należy podać je w celu nadania paczki przez sklep. Kiedy powinniśmy zgłosić zbiór danych osobowych?
Najlepiej jest to zrealizować jeszcze przed rozpoczęciem właściwej działalności, jaką planujemy, czyli wraz ze startem sprzedaży. Gdy tego nie uczyniliśmy, mamy obowiązek przeprowadzić to jak najszybciej, gdyż może zagrażać nam kara pieniężna bądź nawet kara pozbawienia wolności. Aby uzyskać należyte dokumenty, wystarczy wejść na odpowiedni serwis internetowy i je pobrać. Jednakże są sklepy, które nie
internet
Author: Hywell Martinez
Source: http://www.flickr.com
mają zobowiązania, by to robić. Dlaczego?

Jeśli zbiory danych osobowych robione są jedynie okolicznościowo, m.in.

Nie czekaj dłużej - kliknij ten link - zobaczysz tam uwagi z witryny (https://dokumentyniszczenie.pl/utylizacja-i-niszczenie-dokumentow) odnoszące się do tej kwestii, one także zapewne bardzo Cię zaabsorbują.

w celach napisania faktury do zamówionego produktu, wtedy nie mamy takiego przymusu. Warto to zapamiętać.

Jeżeli w takim razie masz w planach założyć sklep w sieci, powinieneś pamiętać o wielu rozporządzeniach, których należy się trzymać, jeżeli nie chcemy mieć do czynienia z prawem. Ochrona danych osobowych jest tylko jednym z nich. Rozeznaj się wcześniej we wszelkich uregulowaniach, aby być pewnym, iż dasz radę prowadzić taką działalność, a wszystko pójdzie ok.

Tags: Internet, sklep, prawo, Faktura