Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Odważna konstrukcja czy klasyka? Ława do salonu

Posted on 08/01/2022 7:36am

Niewielkich rozmiarów mebel do ważnych zadań. Użyczy miejsca na kawę po turecku, lampkę koniaku, chrupiącą przekąskę czy interesującą książkę. Dlatego warto mieć go pod ręką. Stolik do salonu.

ława
Author: César
Source: http://www.flickr.com
Kochali się w nim już starożytni Egipcjanie, zapraszając je do przestronnych domostw. Arabowie używali niewielkich stolików, przy których siadali po turecku. Europejczycy zwrócili uwagę na stoliki w zasadzie niedawno albowiem około dwustu lat temu. Co bardziej majętni zaczęli podróżować po czym postarać się o pamiątki z najdalszych zakątków świata. A ci, których na takie podróże nie było stać, bywali w bogatych rezydencjach, obserwując panującą modę, a potem zamawiali je u dobrego cieśli. To prawda - w domu stał ogromny stół, lecz gdzieś trzeba było odłożyć robótki ręczne (panie wtedy haftowały z zaangażowaniem i robiły koronki), książkę albo postawić tacę z ciasteczkami.

Do dziś ta kwestia nie uległa zmianie. Cały czas ciężko się bez niej obyć, jeszcze trudniej dobrać ją do charakteru salonu . A jest z czego wybierać. Bogactwo wzorów i materiałów może zaskakiwać. Idąc z duchem czasu, projektanci stawiają na szkło, które cały czas jest na topie. Taka ława do salonu nadaje wnętrzu lekkości i sprawia, iż salon staje się bardziej przestronny. Zwolenników klasyki, powinny usatysfakcjonować stoliki kawowe z drewna, kamienia lub sklejki - ławy szklane i drewniane.

W którym miejscu powinna znaleźć się ława? Dobrze byłoby przeprowadzić szybki test. Czyli zrobić tak, jak przy projektowaniu ścieżek w parku, gdy świeżo zagrabiony teren oddaje się na chwilę we władanie spacerowiczom. Wydeptują oni odpowiednie ścieżki i problem znika. A potem za robotę biorą się fachowcy od wykładania alejek kostką.Trudno mimo wszystko wyobrazić sobie obcych ludzi, którzy ustawiają nam meble. Dlatego zastanówmy się, jakie czynności w salonie wykonujemy najczęściej, w którym miejscu spędza nam się milo czas z książką, gdzie odkładamy filiżankę, kieliszek lub odkładamy tablet. W końcu, w jaki sposób przyjmujemy znajomych – oficjalnie przy stole w jadalni czy jednak wolimy brać udział w mniej formalnych spotkaniach.

Ciekawisz się owym działem? Przeczytaj zatem jeszcze dalej (http://www.tomiservice.pl/kaciki-kawowe) o tym punkcie w nowym artykule, który dla Ciebie stworzyliśmy. Sądzimy, że Ci się spodoba.

Odpowiedzi na te pytania pozwolą nam uniknąć wnętrzarskich „wpadek”, zamieniając salon w wygodne i urocze miejsce do relaksu.

Tags: meble, wnętrze, stolik, filiżanka