Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Szkolenia przygotowawcze - dla kogo?

Posted on 02/05/2019 7:26am

Do matury, musisz przyswoić niemałą porcję wiedzy. I nie wierz w obietnice zdania egzaminu bez wysiłku, dzięki ściągom lub specjalistycznym narzędziom wtłaczającym ci mądrość do głowy bez wysiłku z twojej strony.


nauka
Author: Roland Tanglao
Source: http://www.flickr.com
Na początek przemyśl, jaki sposób nauki wolisz. Uczysz się głównie w domku z literatury, a z lekcji nie wynosisz zbyt wiele informacji? Jesteś ewidentnym wzrokowcem, nie możesz się skoncentrować na zagadnieniu, o którym ktoś opowiada? Świetnie pojmujesz książkowy język i nie potrzebujesz tłumaczenia pedagoga? Jeśli preferujesz w ciszy oraz spokoju posiedzieć nad lekturami, kurs przygotowawczy raczej nie jest dla ciebie. Bardzo prawdopodobne, że wyrzucisz pieniądze w błoto i strwonisz czas.

A może jest wprost przeciwnie, z podręczników nie potrafisz się uczyć, jednak za to po skończonej lekcji umiesz zreferować opowiedziany temat? Suchy tekst do ciebie zupełnie nie przemawia? Potrzebujesz kogokolwiek, kto swymi słowami opowie o zagadnieniu, podkreśli najważniejsze kwestie, skojarzy nowe informacje, z tymi, które już masz i rozproszy potencjalne wątpliwości? Pomyśl nad kursem przygotowawczym. Być może to twoja droga do zwycięstwa .

Pamiętaj, iż egzamin maturalny - poza erudycją - sprawdzi też umiejętności. Wkucie tysiąca historycznych dat nie (przejdź do serwisu) ocali twojej matury, jeśli nie umiesz pracować z mapą albo z przekazem kroniki. Świetna znajomość książek z polskiego nie przyda się na wiele, jeśli nie nauczysz się pisać należytych opracowań. Wykucie na blachę teorii matmy nic nie da, o ile nie nauczysz się rozwiązywać zadań. Natomiast idealne opanowanie podręcznika do gramatyki i podręcznika ze słówkami nie starcza jeżeli nie nauczysz się mówić w obcym języku bądź czytać obcojęzycznych przekazów. Sucha wiedza nie starcza, aby odnieść sukces na maturze, musisz przyuczyć się z niej korzystać (oferta na kursy gimnazjalne).


podręcznik
Author: shho
Source: http://www.sxc.hu
Kurs maturalny to forma przygotowania do egzaminu maturalnego. Warto skorzystać ze wsparcia "fachowca" na kursie przygotowawczym do matury. Taka osoba "siedzi" w temacie. Wie, jakiego typu zadania mogą cię spotkać na maturze z wybranego zagadnienia. Potrafi przyuczyć, w jaki sposób najszybciej a także najefektywniej rozwiązywać poszczególne rodzaje zadań.

Zna częste rodzaje błędów oraz podpowie, co uczynić, aby się ich ustrzec.
Oferta kursów przygotowawczych poszerza się z roku na rok także o kursy gimnazjalne. Jak wyszukać interesujący nas kurs? Wystarczy wpisać w przeglądarkę interesujące nas wyrażenie (przykładowo kurs rysunku w Legnicy).

Tags: książki, Matura, pedagog, profesor, nauczyciel, matematyka, lektury