Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Ostatnio planszówki robią prawdziwą furorę, sprawdź Scrabble , a także Osadników z Catanu

Posted on 09/05/2022 8:43am

Kilkanaście lat temu wszystkie dzieciaki czy to w miasteczku czy na wsi spędzały swój wolny czas razem. W większości wypadków spotykali się w umówionym miejscu i do nocy wymyślali najróżniejsze przyjemności. Niestety czasy się przekształciły i w tej chwili dzieciaki najchętniej spędzają wolny czas przed komputerem.


piers, scrable, gra planszowa
Author: Jamie McCaffrey
Source: http://www.flickr.com
Nie wynika z tego rzecz jasna nic dobrego, więc winniśmy zachęcić nasze dzieci, żeby inaczej spędzały swój wolny czas. W ostatnim czasie do mody ponownie wracają gry planszowe. Nie grają w nie jedynie dzieci, zdecydowanie więcej dojrzałych osób decyduje się na kupno przeróżnych gier, żeby nie spędzać każdego wieczora przed telewizorem. Jeśli fascynuje nas gra na mroźne, zimowe wieczory to bez wątpienia Scrabble będą wymarzonym zakupem.

Z pewnością każdy słyszał o tej grzej, w które chodzi w szczególności o to, żeby ułożyć jak najwięcej wyrazów z wylosowanych liter. Grę wygrywa gracz, jaki zdobędzie największą ilość punktów w chwili, kiedy to ostatnia płytka zostanie wylosowana. Dla liczby graczy od 3 do 4 promowana jest gra Osadnicy z Catanu, w jakiej chodzi o to, aby zostać władcą Catanu. Każdy gracz będzie chciał pozyskać jak największą ilość terenów, jednak po pewnym czasie zacznie wszystkiego brakować w grodzie. Grę wygra gracz, który zyska najwięcej ziemi, surowców oraz władzę. Więcej o planszówkach: scrabble dostępne tutaj

Jeżeli zwykle spędzamy czas wolny w dużym gronie to powinniśmy zwrócić atencję na gry towarzyskie. Z całą pewnością najbardziej znana dziś jest Tabu gra, w jakiej chodzi o to, żeby pokazać dane słowo nie stosując kilku słów kluczowych.

Jeżeli masz chęć zgłębić uzupełniające informacje na omawiany tu wątek, to zobacz to ważne źródło - ono też jest warte uwagi.

Zazwyczaj gra wywołuje sporo śmiechu wśród wszelkich uczestników zabawy.


gra planszowa
Author: Eliot Phillips
Source: http://www.flickr.com
Następna gra promowana na spotkania towarzyskie to gra Ego, jaka egzaminuje to jak dobrze znamy własnych przyjaciół. Żetonem uwidoczniamy poprawną odpowiedź, a potem nasi przyjaciele będą usiłować zgadnąć, jaka odpowiedź jest nasza. Musisz pamiętać o tym, iż po zakupie pierwszej planszówka będziesz pragnął nabyć dla siebie kolejną- ceneo.pl/41586956. Możesz mieć pewność, iż gry planszowe to kapitalny sposób na spędzanie czasu z dzieciakami. Zacznijcie od zakupu najłatwiejszych gier, by cały czas móc rozszerzać własną kolekcję.

Tags: gracz, gry, gry planszowe