Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Parę porad dla planujących weekend

Posted on 12/12/2018 7:30am

Jeżeli chciałbyś spędzić wakacje w Polsce, masz w sumie 16 możliwości - to znaczy w każdym województwie jest coś fajnego. I choć ostatnimi czasy wśród ludzi w Polsce bardziej na czasie są wakacje za granicą, to i tak Karpacz, Warszawa, Kazimierz Dolny, Giżycko bądź Jastarnia są takimi miejscami, które warto zobaczyć.
Generalnie cała ta Polska to ładne miejsce, choć raczej nie ma sensu w tym momencie debatować, które państwa są najpiękniejsze...

niebo
Author: Kristin Nador
Source: http://www.flickr.com
Dobra, które w takim razie miejsca w Polsce chcę w szczególności polecić pragnącym odpocząć? Z pewnością Hel jest takim miejscem, które jest nadal nieprzeciętne. Według mnie Hel to najpiękniejsze miejsce w naszym kraju. Świetnie zdaję sobie sprawę, że to bardzo subiektywne, lecz nie zmienię zdania! Fakty są takie, iż Hel to coś fantastycznego - gdyby tylko woda w Morzu Bałtyckim była trochę cieplejsza... Choć ostatnio miałem przyjemność być na Helu - w sumie woda była ciepła. Może to się utrzyma? Miejmy nadzieję! Warto sprawdzić oferty na .

Trzeba również przypomnieć dla wszystkich, że Hel nie jest fantastyczny na wakacje (zobacz http://villapolonia.eu/oferta-wycieczek-dominikana.html) tylko w wakacje. Zapewne to nieco zaskakujące, lecz fakty są takie, iż Hel w grudniu to coś świetnego. Na początku nie sądziłem, że w śnieżny tydzień spędzę nad Morzem Bałtyckim niezapomniane wakacje. Bardzo często ludzie żyjący z turystyki skarżą się, iż sezon letni jest krótki, są nawet nieco dziwaczne pomysły podzielenia wakacji, na kształt ferii zimowych. Być może już niedługo nadbałtyckie miasta będą życiem także poza sezonem? Pragnę tego!

Chcę również polecić Ustroń - czyli miasto zlokalizowane w woj. śląskim. Taka osoba, która trochę zbytnio stereotypowo podchodzi do Śląska musi zwrócić uwagę, że kopalnie to być może nie przeszłość, ale mały kawałek regionu. Byłem tam jakieś trzy lata temu i muszę napisać, iż pobyt był udany. Bardzo często turyści wybierają Zakopane - jednak prawda jest taka, że jeżeli człowiek wybierze Ustroń, będzie bardzo usatysfakcjonowaną osobą. Podsumowując: Hel oraz Ustroń są moim zdaniem tymi miejscami, które powinieneś zwiedzić możliwie jak najszybciej.

Tags: polska, wakacje, modne, Sopot, człowiek, osoba