Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Pisanie aplikacji na system android

Posted on 03/01/2023 7:23am

IOS jest to sposób operacyjny firmy Apple, oparty na OS X, systemie tworzonym z świadomością o komputerach Mac. IOS jest projektowany na urządzenia mobilne Apple, innymi słowy iPhone, iPad, iPod dodatkowo Apple TV, dlatego też do jego cech zalicza się nade wszystko funkcjonowanie przy ograniczonych rezerwach także wsparcie kierowania dotknięciem.
Powinno się pamiętać, iż układ iOS jest zamknięty, co z jednej strony podnosi
Klawiatura laptopa
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
bezpieczeństwo, a z drugiej – powstrzymuje możliwości tworzących na niego aplikacje . IOS oferuje niezwykle dużo możliwości tworzenia programów mobilnych, wespół z jednym z najbardziej wziętych biznesowo sektorów rozpowszechniania. Rozprowadzanie za pomocą App Store wykazała swoją skuteczność. Do pisania aplikacji działających w układzie Android potrzeba narzędzi i mądrości. Z instrumentami jest dosyć prosto - można zainstalować Eclipse z jedną z otwartych wtyczek. Należy również zainstalować wtyczkę ADT. Opis jak zamontować narzędzia jest osiągalny.

Realne jest także zastosowanie umownego innego IDE umożliwiającego na sporządzanie programów w Java, trzeba jednakże mieć na uwadze, że wiąże się to z bardziej skomplikowaną konfiguracją, słabszym dopasowaniem do Androida oraz znacznie gorszym poparciem ze strony społeczności. Jeśli zaczynasz dopiero przygodę z Androidem wyróżniamy opcja Eclipse.

Z znajomością bywa znacznie trudniej - instalacja postępuje
Pracujący informatyk
Author: zenjazzygeek
Source: http://www.flickr.com
powoli, trzeba jednakże zebrać takie składniki: znajomość języka angielskiego, co najmniej w stopniu podstawowym. Całokształt dokumentacji z której trzeba korzystać, jest w tym języku. Przyzwoita znajomość programowania Java. Porządnie należy znać takie zagadnienia jak składnia języka i schemat obiektowości w Java. Wskazane jest też dorzucić do tego obeznanie podstawowych klas z JSE. Kolejne zadanie to znajomość specyfiki kreowania aplikacji dla systemu Android - , chociaż poczytanie sobie o tym które elementy przebiegają w aplikacjach - to nie jest okropnie rozległa znajomość, aczkolwiek na pewno razem z układaniem kolejnych programów, należy ją w sobie rozwijać.