Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Place zabaw - aktualne info

Posted on 02/05/2021 8:04am

Zarówno dla najmniejszych, jak i dla trochę większych dzieci zabawa jest niezwykle istotną częścią codzienności. Poprzez zabawę najmłodsi uzyskują nowe informacje, a także uczą się działania w grupie, dzielenia się i ogólnie życia w społeczeństwie. Nieprawidłowe jest zdanie niektórych rodziców, którzy są zdanie, że dziecko powinno być wychowywane pod kloszem, z dala od rówieśników, którzy mogą dawać zły przykład. Podobnie nieprawidłowe jest izolowanie pociechy od wszelkich zagrożeń, między innymi od infekcji i schorzeń wynikających z długotrwałego pobytu w towarzystwie innych dzieci.
dziewczynka na placu zabaw
Author: Shannon
Source: http://www.flickr.com
Jednym słowem dzieciom powinno się zapewniać pewną dozę swobody i możliwość spędzania czasu z innymi dziećmi, co może mu pomóc w późniejszym życiu, jak również uodporni je na sporo szkodliwych czynników. Miejscem, które doskonale się nadaje do takiej grupowej zabawy jest plac zabaw.

Kiedyś i dziśPlace zabaw (zobacz szczegóły), podobnie jak wiele innych obiektów, przez lata ewoluowały i były unowocześniane. Dużo przyrządów na nich się znajdujących ma swoje wzory w minionych latach. Przykładem mogą być tradycyjne huśtawki, które aktualnie wyrabiane są z innych materiałów niż w dawnych latach. Generalnie obecnie na szeroką skalę stosuje się tworzywa sztuczne, ale także odpowiednio dostosowane drewno. Powszechnym widokiem na chwilę obecną są place zabaw z charakterystycznymi domkami z bali, wyposażonymi w zjeżdżalnie i innego rodzaju dodatki. Ogólnie w dzisiejszych czasach miejsca tego typu są dużo lepiej urządzone, akcesoriów jest po prostu więcej.

Zainteresował Cię wpis tekst?! To przejdź do oferty angielski kursy maturalne, by zaznajomić się z dodatkowymi info na omawiany temat, które dla Ciebie podaliśmy.

Dzięki temu większa liczba najmłodszych może się na nich bawić w jednej chwili.Bezpieczeństwo jest najważniejsze
Współcześni projektanci placów zabaw i pozostałych miejsc służących dzieciom do zabawy na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo dzieci- więcej budowa placów zabaw- MagicNets. Rzecz jasna nie wyklucza to zupełnie niebezpieczeństwa urazu doznanego przez dziecko pod nieuwagę opiekuna. Ryzyko to jednak jest w miarę możliwości ograniczone.

Jeśli uważasz, że ten tekst jest godny zainteresowania, to kliknij także ten link - równie interesujące materiały znajdziesz w tekście (http://podologmarcinkowska.pl/wizyty-domowe/podolog-gliwice/).

Na placach zabaw zastosowane zostały elementy wykonane w możliwie bezpieczny sposób, przykładowo wszelkie gwoździe i śruby muszą być zawsze ukryte, by najmłodsi nie mogli się o nie pokaleczyć. Ponadto już od dłuższego czasu w standardowych huśtawkach montowane są specjalne zabezpieczenia w postaci dodatkowego łańcucha, powstrzymujące użytkowników przed wypadaniem i wyskakiwaniem z huśtawki.

Tags: drewno, dzieci, dodatki, bezpieczeństwo, projektanci, huśtawki, elementy, atrakcje