Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Place zabaw - aktualne info

Posted on 02/12/2022 3:53pm

Zarówno dla najmniejszych, jak i dla trochę większych dzieci zabawa jest niezwykle istotną częścią codzienności. Poprzez zabawę najmłodsi uzyskują nowe informacje, a także uczą się działania w grupie, dzielenia się i ogólnie życia w społeczeństwie. Nieprawidłowe jest zdanie niektórych rodziców, którzy są zdanie, że dziecko powinno być wychowywane pod kloszem, z dala od rówieśników, którzy mogą dawać zły przykład. Podobnie nieprawidłowe jest izolowanie pociechy od wszelkich zagrożeń, między innymi od infekcji i schorzeń wynikających z długotrwałego pobytu w towarzystwie innych dzieci.

dziewczynka na placu zabaw
Author: Shannon
Source: http://www.flickr.com
Jednym słowem dzieciom powinno się zapewniać pewną dozę swobody i możliwość spędzania czasu z innymi dziećmi, co może mu pomóc w późniejszym życiu, jak również uodporni je na sporo szkodliwych czynników. Miejscem, które doskonale się nadaje do takiej grupowej zabawy jest plac zabaw.

Kiedyś i dziś
Place zabaw (zobacz szczegóły), podobnie jak wiele innych obiektów, przez lata ewoluowały i były unowocześniane. Dużo przyrządów na nich się znajdujących ma swoje wzory w minionych latach. Przykładem mogą być tradycyjne huśtawki, które aktualnie wyrabiane są z innych materiałów niż w dawnych latach. Generalnie obecnie na szeroką skalę stosuje się tworzywa sztuczne, ale także odpowiednio dostosowane drewno. Powszechnym widokiem na chwilę obecną są place zabaw z charakterystycznymi domkami z bali, wyposażonymi w zjeżdżalnie i innego rodzaju dodatki. Ogólnie w dzisiejszych czasach miejsca tego typu są dużo lepiej urządzone, akcesoriów jest po prostu więcej.przejdź do oferty angielski kursy maturalne angielski kursy maturalneDzięki temu większa liczba najmłodszych może się na nich bawić w jednej chwili.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze
Współcześni projektanci placów zabaw i pozostałych miejsc służących dzieciom do zabawy na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo dzieci- więcej budowa placów zabaw- MagicNets. Rzecz jasna nie wyklucza to zupełnie niebezpieczeństwa urazu doznanego przez dziecko pod nieuwagę opiekuna. Ryzyko to jednak jest w miarę możliwości ograniczone.

Jeśli uważasz, że ten tekst jest godny zainteresowania, to kliknij także ten link - równie interesujące materiały znajdziesz w tekście (http://podologmarcinkowska.pl/wizyty-domowe/podolog-gliwice/).

Na placach zabaw zastosowane zostały elementy wykonane w możliwie bezpieczny sposób, przykładowo wszelkie gwoździe i śruby muszą być zawsze ukryte, by najmłodsi nie mogli się o nie pokaleczyć. Ponadto już od dłuższego czasu w standardowych huśtawkach montowane są specjalne zabezpieczenia w postaci dodatkowego łańcucha, powstrzymujące użytkowników przed wypadaniem i wyskakiwaniem z huśtawki.

Tags: drewno, dzieci, dodatki, bezpieczeństwo, projektanci, huśtawki, elementy, atrakcje