Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Planujesz sporą budowę? Wskazane jest znaleźć odpowiednie środki.

Posted on 31/12/2020 8:05am

Nasz kraj cały czas się rozbudowuje, dotyczy to przede wszystkim większych miast, do których z roku na rok przenoszą się kolejne rodziny i pozostają tam na stałe. Taka sytuacja wymaga zwiększenia liczby mieszkań, gdyż poszczególna osoba powinna mieć miejsce do spania. Dlatego też takie miasta jak Kraków lub Poznań, cały czas poszerzają swoje tereny o kolejne osiedla. Sam chcesz wybudować sobie swój dom, lecz nie masz zamiaru korzystać z usług dewelopera? Również na to jest metoda.
budowa domu
Author: FRESH PR
Source: FRESH PR
Pozyskiwanie kapitału najsłuszniej rozpocząć od kredytu. Jeśli jesteśmy osobą, która zarabia znacznie ponad średnią krajową, nie posiadamy dzieci na utrzymaniu a także żadnych długów, nie powinniśmy mieć większego problemu z otrzymaniem kapitału. Lecz od tego roku, żeby móc się o nią zacząć starać, potrzebujemy posiadać wkład własny, liczący co najmniej dwadzieścia % naszego kredytu. Jeżeli nie posiadamy takiej sumy w gotówce, zawsze możemy zajrzeć do zaskórniaków. Bowiem różnego rodzaju obligacje państwowe, w tym przypadku także wchodzą w grę. Jeżeli jednak tego też nie posiadamy, finansowanie inwestycji może się wydłużyć - wejdź. W tym wypadku należy pierw nabyć ziemię, a dopiero później wziąć pożyczkę na budowę posiadłości. Gdyż to własnie działka (zobacz pożyczka pod zastaw działki budowlanej) będzie wówczas naszym wkładem własnym.

Jeżeli jesteśmy już na poziomie gromadzenia sprzętów i angażowania robotników, nadal możemy zastanowić się, w jaki sposób ubiegać się o pozyskiwanie kapitału dodatkowego, np. z Unii Europejskiej. Organ ten bowiem, niezwykle silnie pochwala wszelkiego rodzaju ekologiczne przedsięwzięcia - więcej na temat pozyskiwania kapitału. Dlatego jeśli zainwestujesz w najnowsze, przyjazne środowisku rozwiązania, prawdopodobnie zwrócą ci się one w sporym procencie. Nie wspominając już o tym, jak ekonomiczne są to rozwiązania. Gdyż wodę do swojego domu będziesz wtenczas czerpał z przyrody - deszczówka będzie odprowadzana do specjalnego pojemnika a stamtąd pompowana do kranów. Z kolei energię elektryczną zapewni ci słońce, dzięki użyciu lamp solarnych na swym dachu. Aby realne było finansowanie inwestycji z dotacji unijnych, musisz uprzednio przeprowadzić właściwą dokumentacje budowli.


Kiedy decydujemy się na wzniesienie własnego domu, zazwyczaj mamy na ten cel większe lub mniejsze oszczędności. Lecz pomimo tego, i tak mało osób jest w mocy przeprowadzić tak drogą inwestycję za gotówkę. Z tego powodu bierzemy kredyt w banku, a także staramy się o dofinansowanie unijne.

Tags: sprzęt, bank, inwestycji, sposób, papiery