Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Podarunki świąteczne dla pociech – czym trzeba się kierować w czasie ich nabywania?

Posted on 28/02/2019 7:33am

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, przede wszystkim dla dzieci, jakie oczekują na świętego Mikołaja, choinkę udekorowaną światełkami i bombkami oraz prezenty. Dla rodziców z kolei dość ważny jest wybór upominków, żeby zagwarantować im radość i spełnić ich pragnienia. Które prezenty sprawdzają się najlepiej? Co wskazane jest dawać dzieciom, aby wywierać wpływ na ich rozwój?
Bardzo dobrym rozwiązaniem są zabawki edukacyjne (zobacz ofertę ). Rzecz jasna, zanim wybierze się określony artykuł, trzeba sprawdzić zalecenia producentów odnoszące się do wieku maluchów, dla których zabawki mają być przeznaczone. Każdy rodzic pragnie oddziaływać na efektywną edukację swoich pociech, jako że bardzo dobrze jest świadomy tego, że to może zaważyć na ich przyszłości. Zabawki posiadające charakter edukacyjny są obecnie dosyć popularne, a ich oferta jest bogata. Czemu warto się na nie decydować? Zabawki podobnego rodzaju gwarantują dzieciom wiele rozrywki, jednocześnie rozwijając ich kreatywność oraz wyobraźnię.
zabawki
Author: regan76
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najciekawszych upominków dla dzieci są oczywiście książki, dopasowane do ich posiadanych zainteresowań i wieku. Dla najmłodszych maluchów będą to pięknie zdobione bajki, jakie będą mogli czytać razem ze swoimi rodzicami, natomiast dla większych pociech, książki młodzieżowe bądź przygodowe. Czytanie książek poszerza słownictwo, ćwiczy wyobraźnię i pomaga w nauce prawidłowej pisowni. Dobrze jest zachęcać dzieci do czytania, dlatego jeżeli szuka się prezentów świątecznych, pod choinką powinno umieścić się parę książek.

Jeżeli zaabsorbował Cię opublikowany w tym serwisie tekst, śmiało przeczytaj jeszcze towarzyszące informacje (https://www.kidsjoy.pl/pl/p/Tunika-z-LAMPASEM-bordo/1220) - one też są godne polecenia.Co więcej, organizując bożonarodzeniowe zakupy należy się zastanowić, jakie są zainteresowania malucha. Przykładowo, jeżeli pociecha jest dużym fanem piłki nożnej, świetnym prezentem będą korki do gry, strój sportowy, książka o najpopularniejszych sławach piłki lub bilety na ważny mecz (sprawdź). O ile dziecko jest wielbicielem jakiegoś super bohatera, jako podarunek sprawdzi się kostium, komiks czy plecak lub pościel z wybranym motywem. Możliwości jest rzeczywiście bardzo dużo. Małe dzieci można zachęcić do napisania specjalnego listu do świętego Mikołaja z wymarzonymi prezentami i na tej podstawie dopasować odpowiednie podarunki.

Tags: rodzice, dzieci, prezent