Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Podpowiadamy co warto sprawić tacie w prezencie

Posted on 15/02/2023 8:28am

O dniu matki pamiętamy wszyscy. Jest to bardzo popularne święto, o którym wiele się mówi w środkach masowego przekazu od wielu lat. Z kolei dzień ojca dopiero stosunkowo niedawno zdobył popularność. W tym kuriozalnym przypadku równouprawnienie zadziałało w drugą stronę. Po tylu latach tatusiowie doczekali się swojego święta.

O ile z matką nie mamy kłopotu, to zakup prezentu dla naszych tatusiów często jest dla nas wielkim wyzwaniem. Z paniami jest o wiele łatwiej. Możemy kupić wielki bukiet róż i opakowanie wyśmienitych czekoladek, aby je uszczęśliwić. Zawsze dobrze widziane są także kosmetyki, czy rzeczy praktyczne, takie jak akcesoria kuchenne. Co w takim razie zrobić z ojcem?

prezent dla taty
Wbrew powszechnej opinii, mężczyźni uwielbiają troszczyć się o własne ciało. Czasem nawet dostają na tym punkcie niegroźnego bzika. Oczywiście publicznie tego nie wyjawią, gdyż dbanie o wygląd jest traktowane jako wyjątkowo kobieca cecha. Jednakże, każdy mężczyzna bardzo będzie się cieszył z żelu pod prysznic, czy kremu nawilżającego. Warto zatem zerwać ze stereotypami i kupić naszemu tatusiowi markowy kosmetyk.

Ale to nie jedyny pomysł na prezent dla taty (jak ten z facetaria.pl). Doskonale wiemy, że panowie kochają elektroniczne akcesoria. Można porozglądać się wśród nowinek technicznych i kupić mu najnowszy model telefonu lub nawigację do samochodu. Możemy także obrać klasyczną drogę i kupić elegancki zegarek, czy ekskluzywny kalendarz. Można także kupić naszym ojcom starannie wykonane szachy. Tym sposobem zaszczepimy w nich miłość do tej szlachetnej gry.
Będzie to również świetny powód, by częściej się z nimi widywać przy partyjce. Idąc tym śladem, świetnym prezentem jest elegancka talia kart. Zaowocuje to bez wątpienia wieloma wieczorkami towarzyskimi. Kto wie, możliwe, że zbudzi się w naszych tatusiach zapalony gracz?

Jeśli musimy zadbać o sprawność fizyczną naszego tatusia, dzień ojca to idealna okazja, by nakłonić go do aktywności fizycznej. Możemy sprezentować mu karnet na basen (producent folii basenowej) lub kupić rakietę tenisową, lub też niezwykle popularne ostatnio boule. To doskonała rozrywka, w której udział biorą całe rodziny.

Author: S.D.